تصویب بخشنامه خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و بانك مركزی

تصویب بخشنامه خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و بانك مركزی

ایزو وب: هیئت دولت بخشنامه اجرایی قانون بودجه سال 1398 كل كشور با سوژه خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و بانك مركزی را به تصویب رساند.


به گزارش ایزو وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۸ دی ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور، بخشنامه اجرایی سوژه خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و بانك مركزی را تصویب كرد.
بر همین اساس، بمنظور اجرای سیاست پولی و مدیریت نرخ های سود و كنترل تورم، بانك مركزی نسبت به انجام عملیات بازار باز و خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و وثیقه گیری اوراق مذكور در ازای اعطای اعتبار به بانك ها و مؤسسات اعتباری اقدام می نماید.
وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه دارد در صورت اجرای عملیات بازار باز و نیز وثیقه گیری اوراق مالی اسلامی دولتی از بانك ها از طرف بانك مركزی، قسمتی از بدهی های قطعی و حسابرسی شده دولت به بانك ها را كه در چهارچوب قوانین تا آخر سال ۱۳۹۷ به وجود آمده تا سقف ۲۰۰ هزار میلیارد ریال بهادارسازی نماید.
افزون بر این، وزارت اقتصاد بمنظور بهادارسازی مجاز است نسبت به انتشار انواع اوراق مالی اسلامی ازجمله اسناد خزانه اسلامی بلندمدت با امكان پرداخت حفظ قدرت خرید به صورت كوپن و مجزا از ارزش اسمی اسناد در مقاطع زمانی معین اقدام نماید.
این بخشنامه در امتداد اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و بمنظور اجرای سیاست پولی و مدیریت نرخ های سود و كنترل تورم، انجام عملیات بازار باز و خرید و فروش اوراق مالی اسلامی منتشره دولت و وثیقه گیری اوراق مذكور در ازای اضافه برداشت بانك ها و یا اعطای خط اعتباری از طرف بانك مركزی از تصویب هیئت وزیران گذشت.
منبع:

1398/10/17
14:49:30
5.0 / 5
1488
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web