یك مقام مسئول:

وقوع ۲ هزار حادثه گازی پارسال

وقوع ۲ هزار حادثه گازی پارسال

به گزارش ایزو وب مدیر ایمنی شركت ملی گاز ایران اظهار داشت: ۲ هزار و ۶۱ حادثه در سال ۹۷ رخ داد و شاهد فوت ۳۴۸ نفر بودیم.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، بهرامی نیا مدیر HSE (ایمنی، بهداشت و محیط زیست) شركت ملی گاز ایران در نشست خبری با اشاره به اینكه فعالیت شركت ملی گاز ایران چه در بخش تولید و چه در بخش توزیع یك فعالیت كلیدی و سبز به حساب می آید، تصریح كرد: سال قبل شاهد ۲ هزار و ۶۱ حادثه بودیم و از این تعداد حادثه ۳۴۸ مورد فوتی داشتیم. این در شرایطی است كه آمارها نشان داده است سالانه این تعداد حوادث سه تا چهار درصد رشد دارد.
وی اضافه كرد: بیشتر از ۸۸ درصد حوادثی كه منجر به فوت شد به علت انسداد دودكش ها بود كه متأسفانه این مشكلات از آبان ماه تا آخر سال تشدید می شود.
بهرامی نیا اظهار داشت: نصب غیراصولی دودكش ها، دودكش های غیر استاندارد و همینطور نشت شلنگ ها بیشترین حادثه را پارسال به خود مختص كرده است. در این میان ۲۵.۶ درصد از حوادث به علت انفجار بوده كه ناشی از نشت گاز از راه شلنگ ها است. از جانب دیگر ۲۱.۸ درصد حوادث را هم باید به علت پوسیدگی شلنگ و نشت گاز از لوله كشی های داخلی غیر استاندارد دانست. به قول این مقام مسئول، از ۳۴۸ فوتی در سال ۹۷، ۱۳۵ نفر به علت آتش سوزی و انفجار و ۲۱۳ نفر به علت استنشاق گاز مونوكسید كربن جان خویش را از دست دادند و از تعداد ۲ هزار و ۶۱ حادثه، ۱۸۱۴ حادثه به علت آتش سوزی و ۲۴۷ حادثه به علت انتشار گاز مونوكسید كربن شكل گرفته است كه نشان دهنده رشد ۴.۶۷ درصدی نسبت به سال قبل است. به قول بهرامی نیا، ۲۴ درصد حوادث سال ۹۷ در روستا و ۷۶ درصد در شهرها رخ داده است.

1398/08/27
13:20:43
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web