اقتصاد كانادا درجا زد

اقتصاد كانادا درجا زد

به گزارش ایزو وب بعد از چهار ماه رشد مثبت، رشد اقتصادی كانادا به صفر رسید.


به گزارش ایزو وب به نقل از رویترز، مركز آمار كانادا اعلام نمود رشد اقتصادی این كشور در ماه ژوئیه به صفر درصد رسیده است تا بدین ترتیب، روند رو به رشد اقتصاد كانادا بعد از چهار ماه متوقف شود. از مجموع ۲۰ گروه مورد مطالعه، رشد اقتصادی ۱۲ گروه مثبت و رشد هشت گروه هم منفی اندازه گیری شده است.
تنها سه هفته دیگر تا انتخابات كانادا زمان باقی مانده است و مسائلی نظیر رشد اقتصادی و هزینه های زندگی به یكی از داغ ترین موضوعات مورد مناظره در این كشور تبدیل گشته است. صفر شدن رشد اقتصادی علاوه بر تضعیف جایگاه حزب حاكم می تواند سیاست گذار پولی را هم برای تغییر ریل سیاست گذاری تحت فشار قرار دهد. بانك مركزی كانادا پیشتر اعلام نموده بود برنامه ای برای كاهش بیشتر نرخ بهره در ماه جاری ندارد.
جاش نای، كارشناس مسائل اقتصادی در بانك " آر بی اس" اظهار داشت: آمارهای امروز ثابت كرد كه بانك مركزی در مورد كاهش رشد اقتصادی در نیمه دوم امسال درست فكر كرده است. بانك مركزی باید با صبر بیشتری دست به انتخاب بزند تا مشخص شود تا چه حد احتیاج به سیاست های محرك بیشتری خواهد بود.
طبق اعلام مركز آمار كانادا، رشد بخش معدن، نفت و گاز به منفی ۳.۵ درصد رسیده است كه از می ۲۰۱۶ تابحال بی سابقه بوده است. بخش تولید هم از روند نزولی در امان نمانده است و رشد منفی ۰.۷ درصدی برای آن به ثبت رسیده است. رشد بخش تولید هم منفی ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است اما رشد بخش مسكن ۴.۲ درصد و خرده فروشی ۱.۱ درصد بوده است.
متوسط رشد اقتصادی كانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است كه بیشترین رشد ثبت شده مربوط به سه ماهه چهارم سال ۱۹۶۳ با ۳.۱ درصد و كمترین رشد ثبت شده هم مربوط به سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ با منفی ۲.۳ درصد بوده است.1398/07/11
11:49:50
5.0 / 5
1529
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web