احتمال افزایش صادرات نفت آمریكا درپی اختلال عرضه عربستان

احتمال افزایش صادرات نفت آمریكا درپی اختلال عرضه عربستان

ایزو وب: مفسرین پیش بینی كردند صادرات نفت خام آمریكا در نتیجه تقاضای بالاتر به سبب طولانی شدن احتمالی اختلالات عرضه عربستان سعودی، امكان دارد به ركورد بالای جدیدی صعود كند و از مرز چهار میلیون بشكه در روز عبور كند.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بازار نفتكش گلف كاست آمریكا هفته جاری شاهد علاقه بالاتری به ثبت سفارش بود با این وجود آمار اداره اطلاعات انرژی آمریكا نشان داد صادرات نفت این كشور هفته گذشته به ۲.۹۸ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كرد در صورتیكه به مدت چهار هفته متوالی، بالای سه میلیون بشكه در روز بود.

سندی فیلدن، مدیر تحقیقات نفت مورنینگ استار در این زمینه اظهار داشت: تاسیسات نفتی لطمه دیده عربستان سعودی یك شبه تعمیر نخواهد شد و این مسئله بازار را گرفتار كمبود عرضه می كند. بدین سبب درخواست بازار برای نفت آمریكا افزایش پیدا خواهدنمود.

صادرات نفت خام آمریكا در نیمه اول سال ۲۰۱۹ به ۲.۹ میلیون بشكه در روز در مقایسه با ۱.۸ میلیون بشكه در روز در نیمه اول سال ۲۰۱۸ رسید.

منطقه گلف كاست آمریكا با آغاز فعالیت خطوط لوله جدید از منطقه پرمیان تگزاس، می تواند حجم صادرات نفت را افزایش دهد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلاتس، "اس اند پی گلوبال پلاتس آنالیتیكس" انتظار دارد ظرفیت خطوط لوله از پرمیان به گلف كاست، در فاصله اواسط سال ۲۰۱۹ تا اواسط سال ۲۰۲۰ به میزان ۲.۴ میلیون بشكه در روز افزایش پیدا كرده و به ۵.۲ میلیون بشكه در روز برسد.

منبع:

1398/07/05
13:49:20
5.0 / 5
1375
تگهای خبر: بازار , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web