با ورود آخرین كاروان در بامداد امروز؛

عملیات بازگشت حجاج اختتام یافت، متوسط تاخیر پروازها ۱۹ دقیقه

عملیات بازگشت حجاج اختتام یافت، متوسط تاخیر پروازها ۱۹ دقیقه

به گزارش ایزو وب سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری از اختتام عملیات بازگشت حجاج ایرانی همزمان با ورود آخرین كاروان به كشور در ساعت 1: 31 بامدادان امروز 18شهریور 98خبر داد.به گزارش ایزو وب به نقل از سازمان هواپیمایی كشوری، رضا جعفرزاده اظهار داشت: با فرود آخرین پرواز «هما» در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) در بامدادان ۱۸ شهریور ماه، عملیات افتخار آفرین حج تمتع سال ۱۳۹۸ به انتها رسید.
وی اظهارداشت: عملیات اعزام و پذیرش بیشتر از ۸۸ هزار و ۶۰۰ زائر ایرانی خانه خدا از ۱۷ تیر در ۱۹ فرودگاه كشور شروع شده بود و ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با انجام ۷۶۰ پرواز موفق به انجام این عملیات سنگین در كشور شد.
وی با اشاره به اینكه متوسط تاخیرها بطور كلی در حدود ۱۹ دقیقه بود اظهار داشت: با وجود رشد ۴ درصدی زوار و ۱۴.۵ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته، با هماهنگی و همدلی دستگاه های مختلف اجرایی و انتظامی و امنیتی مستقر در فرودگاه ها، تاخیرها كاهش شایان توجهی نسبت به سال قبل داشت و خیلی از پروازها هم با تعجیل به فرودگاه های مقصد رسید.
جعفرزاده از سهم ۲۶ درصدی ترمینال تازه افتتاح شده سلام در فرودگاه امام خمینی در جابه جایی حجاج بیت الله الحرام آگاهی داد و اظهار داشت: سایر حجاج بوسیله ۱۸ فرودگاه تحت مالكیت شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران منتقل شدند.


منبع:

1398/06/19
11:38:41
5.0 / 5
1838
تگهای خبر: سازمان , شركت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web