معاون وزیر راه و شهرسازی:

بازسازی محور خرم آباد- پلدختر با برآورد مالی 750 میلیارد

بازسازی محور خرم آباد- پلدختر با برآورد مالی 750 میلیارد

ایزو وب: معاون وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: محور خرم آباد- پلدختر با برآورد مالی 750 میلیارد تومان و به دستور اكید وزیر راه بازسازی می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، خیراالله خادمی ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح پروژه های وزارت راه و شهرسازی در لرستان در سخنانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته پس از وقوع سیلاب در لرستان برای بازسازی و ترمیم زیرساخت ها و جاده های لرستان، گفت: در این راستا از ظرفیت ادارات راهداری استان های مختلف به همراه ماشین آلات آنها و پیمانكاران دیگر استفاده كردیم.
وی در ادامه با اشاره به بازسازی محور خرم آباد- پلدختر، عنوان كرد: در این راستا برمبنای دستور وزیر راه و شهرسازی كه اعلام نمودند این مسیر مطابق وضعیت قبل و بهتر از قبل باید بازسازی شود، بازسازی آن در دستور كار قرار گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه دغدغه اصلی مردم ساخت این جاده است، اشاره كرد: در جلسه شورای معاونین و هماهنگی راه اندازی این جاده وزیر دستور دادند كه مطالعات این جاده صورت گیرد.
خادمی با تاكید بر اینكه برآورد راه اندازی این جاده بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان است، اضافه كرد: برمبنای دستور وزیر راه و شهرسازی ما مكلف شدیم كه مطالعات این جاده به سرعت انجام گیرد و امیدواریم در نخستین فرصت قطعه اول آن با برگزاری مناقصه اجرا شود.
وی با اشاره به اینكه این مسیر در دهه های ۳۰ تا ۶۰، بار اقتصادی كشور را بر عهده داشته است، اظهار داشت: این مسیر، ارتباط اصلی مركز و غرب كشور را فراهم می آورد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود در لرستان پروژه های بزرگی در حال اجرا می باشد، اضافه كرد: دو مسیر ریلی در لرستان در حال اجرا بوده، یكی مسیر لرستان به اصفهان بوده كه باید حدود ۲۷۰ كیلومتر ریل از ازنا به اصفهان برسد، مسیر دوم پروژه ریلی جنوب كشور است كه از دورود- خرم آباد به سمت اندیمشك اجرایی می شود.
خادمی، بیان داشت: همین طور نخستین قطعه از آزاد راه خرم آباد- اراك تا آخر سال به بهره برداری خواهد رسید.


منبع:

1398/05/17
18:25:13
5.0 / 5
1526
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web