معاون وزیر صنعت؛

سامانه جامع ساخت داخل بزودی راه اندازی می شود

سامانه جامع ساخت داخل بزودی راه اندازی می شود

به گزارش ایزو وب معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مكانیزم ساخت داخل به صورت شفاف در حال عرضه است و هر تولید در سیستم الكترونیكی ثبت می شود.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ فرشاد مقیمی در گردهمایی هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و تعدادی از صنعتگران استان اصفهان اضافه كرد: با راه اندازی این سامانه بسترها برای معرفی صنایع مختلف و شناسایی توانمندی های صنعتی فراهم خواهد شد و تعمیق ساخت داخل را سرعت خواهد بخشید.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیك اظهار داشت: مكانیزم ساخت داخل به صورت شفاف در حال عرضه است و هر تولید در سیستم الكترونیكی ثبت می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را مسئول بررسی مشكلات واحدهای صنعتی برشمرد و اظهار داشت: با اصلاح مقررات اثر گذار نظیر قانون مالیات های مستقیم توانستیم قانون ماده ۱۶۷ این قانون را اصلاح نماییم و میزان تقسیط مالیات واحدهای صنعتی كه با مشكل روبه رو هستند، به ۶۰ ماه افزایش یابد.
مقیمی افزود: دستگاه های خدمات رسان مانند ادارات گاز و برق مجوز دارند در صورتیكه واحدهای مشكل دار و بدهكار كه با چالش روبرو هستند با حفظ تولید تا یكسال بدهی ها آنها عقب می افتد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ما در شرایطی قرار گرفتیم كه احتیاج به توقف قانون جدید چك در مقطع كنونی هستیم ودرحال پیگیری این مورد هستیم.
مقیمی درمورد مشكلات نقدینگی و دریافت تسهیلات واحدهایی كه در تأمین وجه الضمان با مشكل روبه رو هستند هم توضیح داد: پیگیر هستیم تا دارایی این واحدها مجدد ارزیابی شود و مورد قبول واقع شود. همینطور در حال بررسی دوباره قوانین بیمه، دارایی وغیره به صورت تجمیعی جهت اصلاح هستیم.
وی در ادامه خطاب به تشكل ها خواهان شد كه پیشنهادات خویش را با عرضه مستندات در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند تا جهت اصلاح اقدام گردد.
وی اظهار داشت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید صرفاً برای واحدهای مشكل دار نیست بلكه برای همه واحدها است حتی آن هایی كه با ظرفیت مناسب در حال تولید هستند. باید وضعیت این واحدها هم در ستاد مطرح و فضا برای توسعه بیشتر آنها فراهم گردد.
به اعتقاد مقیمی در هیچ كجای دنیا توسعه شكل نمی گیرد در صورتیكه همه به توانمندی های كشورشان تكیه كنند.
معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت در مورد اصلاح تعرفه هم اظهار داشت: تعرفه هر زمان كه احتیاج به اصلاح باشد به شرطی كه وضعیت اشتعال و تولید بیشتر بشود ان را اصلاح می نماییم، ولی از سوی دیگر هم انتظار از صنعت داخلی هست تا در قیمت و كیفیت توجه ویژه داشته باشد.

1398/04/07
14:11:25
5.0 / 5
2081
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web