مشاور وزیر صمت:

قسمتی از اختیارات وزارت صمت به استانها واگذار می شود

قسمتی از اختیارات وزارت صمت به استانها واگذار می شود

ایزو وب: مشاور وزیر و مسئول امور هماهنگی استان های وزارت صمت اظهار داشت: با تفویض اختیار درباب ثبت سفارش و ارز به استانها زمینه تسهیل در امور صادركنندگان وتولیدكنندگان فراهم می شود.


به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، عصر دوشنبه در مراسمی با حضور ایرج موفق مشاور و مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صمت، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیران دستگاه های اجرایی، تعدادی از صنعتگران و تولیدكنندگان ضمن تقدیر از خدمات ۵ ساله علی پرزحمت رئیس سابق، سعید نبیل بعنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ارائه شد.
ایرج موفق در این مراسم تصریح كرد: باید پذیرفت در چند سال اخیر بخش تولید و صنعت از مشكلات زیادی در رنج بوده و برای كاهش مشكلات هم راهكاری مختلفی از طرف دولت با كمك بخش خصوصی اتخاذ شده است تا از شرایط عبور نماییم. وی افزود: برای تسهیل در امور تولیدكننده و صادركنندگان، وزیر صنعت قسمتی از اختیارات را به استان ها تفویض كردند تا سبب روانی امور شود. موفق بیان كرد: در ثبت سفارش و نوسان قیمت ارز و تأمین مواد اولیه مشكلات زیادی داشتیم كه خوشبختانه با تفویض اختیار به استان ها امروز ثبت سفارش و ارز به استان ها واگذار شده است. مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور استان های وزارت صمت خاطرنشان كرد: با این تفویض اختیار هر كس در استان ها درخواست می دهد و دستورالعمل تولید و اشتغال و تسهیلات نوسازی تجهیزات هم ابلاغ گردیده است. وی تصریح كرد: استان قزوین در صنعت جایگاه خوبی دارد و حدود ۴.۶ درصد صنایع كشور در این استان مستقر شده و ۴ هزار پروانه صنعتی هم صادر گردیده است.
موفق افزود: استان قزوین بیشتر از ۱۸۰۰ جواز تأسیس دارد كه ۴۲۰ جواز بالای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارد و توانسته اید امسال با همه مشكلات صادرات خودرا تا دوبرابر برسانید كه ثمین است. وی بیان كرد: در سازمان توسعه تجارت برای استان سهم ۴۵۰ میلیون دلاری در صادرات پیش بینی شد كه تابحال به ۸۵۰ دلار رسیده و دو برابر شده است. موفق از تدوین سند استراتژیك نساجی كشور آگاهی داد و تصریح كرد: با سیاست های اجرا شده خوشبختانه محدودیت سقف و سابقه در ثبت سفارش برداشته شده كه می تواند برای صادركنندگان راضی كننده باشد. بخش معدن نیازمند توجه بیشتر است مشاور وزیر صمت افزود: بخش معدن در قزوین با داشتن شش گروه ماده معدنی و بیشتر از ۲۰۰ معدن فعال و ارزش افزوده ای كه این بخش می تواند ایجاد كند نیازمند توجه بیشتر است كه امیدواریم در مدیریت جدید به آن عمل شود. وی با اشاره به موفقیت های استان خاطرنشان كرد: كسب رتبه اول در رفع موانع تولید و رتبه چهارم در دریافت تسهیلات از موفقیت های این استان است كه باید مورد تقدیر قرار گیرد. مشاور وزیر صنعت در ادامه ضمن تشكر از خدمات ۵ ساله پرزحمت رئیس سابق، از رئیس جدید این سازمان بعنوان فردی از جنس صنعت یادكرد و اظهار داشت: آقای نبیل فردی بومی و صنعتی است كه امیدواریم با استفاده از همه ظرفیت ها این حوزه را بخوبی مدیریت كند.
در ادامه ضمن تقدیر از خدمات ۵ ساله علی پرزحمت رئیس سابق، سعید نبیل بعنوان رئیس جدید سازمان صمت استان قزوین ارائه شد.


1397/12/28
21:58:23
5.0 / 5
1639
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web