با زمین گیر شدن بوئینگ ۷۳۷ در ایرلاین های جهان صورت گرفت؛

ضرر ۲۶ و شش دهم میلیارد دلاری بوئینگ، ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش در خطر

ضرر ۲۶ و شش دهم میلیارد دلاری بوئینگ، ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش در خطر

به گزارش ایزو وب با سقوط مرگبار هواپیمای ۷۳۷ مكس۸ در اتیوپی و زمین گیر كردن آن در سراسر جهان، با سقوط ارزش سهام بوئینگ، این شركت ۲۶.۶ میلیارد دلار ضرر كرد و ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش هم در معرض خطر قرار گرفت.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر به نقل از رویترز، با سقوط مرگبار هواپیمای ۷۳۷ مكس ۸ در اتیوپی و زمین گیر كردن آن در سراسر جهان، با سقوط ارزش سهام بوئینگ، این شركت ۲۶.۶ میلیارد دلار ضرر كرد و ۶۰۰ میلیارد دلار سفارش هم در معرض خطر قرار گرفت.
بوئینگ تصریح كرد كه تحقیقات در مورد این سانحه هنوز در مراحل ابتدایی آن است و هنوز هیچ پایه و اساسی وجود ندارد كه طبق آن دستورالعمل جدیدی به اپراتورها صادر كرد.
ناظر هوانوردی آمریكا كه اعلام نموده بود این هواپیماها را زمین گیر نخواهد كرد با اشاره به داده های ماهواره ای جدید اعلام نمود كه با سایر كشورهای جهان همراه خواهد شد و پروازهای بوئینگ ۷۳۷ مكس ۸ را لغو خواهد نمود.
سهام بوئینگ تا كنون ۱۱ درصد نسبت به روز جمعه سقوط كرده است و ارزش آن از ۴۲۲.۵۴ دلار در روز جمعه به ۳۷۶.۴۸ دلار در روز پنج شنبه رسیده است.
همچنین بعد از این كه برخی از مشتریان بزرگ ۷۳۷ مكس ۸، بوئینگ را تهدید كردند كه در مورد خرید خود تجدیدنظر خواهند كرد، سفارشات این هواپیما كه ارزش آنها بیشتر از ۶۰۰ میلیارد دلار است، در معرض خطر قرار گرفته است.
در زیر آن چه ایرلاین ها و ناظران هوانوردی جهان در مورد این اعلام نموده اند را می خوانید:
شركت هواپیمایی آئرومكزیكو: این هواپیمایی مكزیك اعلام نمود كه پرواز ۶ هواپیمای ۷۳۷ مكس ۸ خویش را تعلیق كرده و پروازهای آنها را با بقیه ناوگان خود پوشش خواهد داد.
آمریكن ایرلاینز: این شركت اعلام نمود به هواپیما اطمینان كامل دارد. اتحادیه مكانیك های پرواز تی دابلیویو، از مدیرعامل آمریكن ایرلاینز خواسته اند پروازهای ۷۳۷ مكس ۸ را لغو كند.
ناظر ایمنی هواپیماهای مسافربری استرالیا: این ناظر پرواز همه هواپیماهای ۷۳۷ مكس ۸ را به و از استرالیا ممنوع كرد.
ناظر هوانوردی برمودا: این جزیره انگلیسی اعلام نمود ورود ۷۳۷ مكس ۸ به فضای هوایی آن ممنوع می باشد.
ناظر مسافرت هوایی برزیل / شركت هوانوردی گل: برزیل اعلام نمود این هواپیما را زمین گیر نخواهد كرد. شركت هوانوردی گل كه دارای ۷ فروند ۷۳۷ مكس ۸ می باشد اعلام نمود پرواز آنها را لغو كرده است.
وزارت حمل ونقل كانادا / ایركانادا / وست جت: وزیر حمل ونقل كانادا اعلام نمود برنامه ای برای زمین گیر كردن این هواپیما ندارد اما در صورتیكه اطلاعات نشان دهد ایرادی در آن وجود دارد، فوراً پروازهای ۷۳۷ مكس ۸ لغو خواهد شد.
ایركانادا كه ۲۴ هواپیمای ۷۳۷ مكس ۸ دارد اعلام نمود ۴ پرواز این هفته آنها را لغو كرده است چونكه مجوز ورود آنها به هوای انگلستان لغو شده است.
كیمن ایرویز ۷: این هواپیمایی هر دو هواپیمای ۷۳۷ مكس ۸ خویش را زمین گیر كرده است.
ناظر هوانوردی چین: این ناظر ۹۶ هواپیمای ۷۳۷ مكس ۸ شامل هواپیماهای ایر چاینا، هواپیمایی شرق چین، هواپیمایی جنوب چین و هاینان ایرلاینز را زمین گیر كرده است.
كام ایر: این هواپیمایی آفریقای جنوبی ۷۳۷ مكس ۸ را از برنامه پروازهای خود حذف نمود.
آژانس ایمنی هوانوردی اروپا: آژانس ایمنی پرواز اتحادیه اروپا، تمام پروازهای ۷۳۷ مكس ۸ و۷۳۷ مكس ۹ را در كل این بلوك ممنوع كرد.
هواپیمایی های كویت، اتیوپی، فیجی، هنگ كنگ، هند، قزاقستان، كویت، ماكائو، مغولستان، نروژ، نیوزلند، اس ۷ ایرلاین روسیه، سنگاپور، كره جنوبی، ایستر جت، سوئیس، تایلند، تی یوآی آلمان، تركیه، امارات، انگلستان، ازبكستان، ویتنام، همگی پروازهای این هواپیما را لغو كردند.

1397/12/24
00:22:43
5.0 / 5
2004
تگهای خبر: سهام , شركت , مجوز , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web