دلیل اعتراض قصابان به وزارت صنعت چه بود؟

دلیل اعتراض قصابان به وزارت صنعت چه بود؟

ایزو وب: روز گذشته تعدادی از قصابان تهران و شهرری مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به حذف شدن سهمیه گوشت تنظیم بازاری و دولتی شان اعتراض كردند.


در این رابطه و دلیلهای اعتراض قصابان یكی از قصابان محله خزانه به ایسنا اظهار داشت: از سال ۱۳۸۹ حدود ۸۰ قصاب در شهر تهران و شهرری بعنوان قصابان منتخب، گوشت قرمز تنظیم بازاری تحویل می گرفتند و با نرخ ستاد تنظیم بازار به مردم عرضه می كردند كه البته در گذشته به سبب این كه فاصله چندانی بین نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار و قیمت آزاد گوشت قرمز وجود نداشت، استقبال چندانی از آن نمی شد اما امسال با عنایت به افزایش قیمت ناگهانی گوشت قرمز عامه مردم خصوصاً اقشار ضعیف جامعه به سمت این گوشتهای تنظیم بازاری هجوم آوردند.
وی اضافه كرد: در این مدت قصابهایی كه تخلف كرده و بعضاً با قیمت ستاد تنظیم بازار گوشت عرضه نمی كردند، سهمیه شان حذف شده اما طی چند روز گذشته به صورت ناگهانی همه قصابی هایی كه سهیمه داشتند باز به این جمع پیوستند و دیگر به ما گوشت تنطیم بازاری داده نشده است.
این قصاب در ادامه در پاسخ به این سوال كه چرا سهمیه شما حذف شده است؟ اظهار داشت: روز گذشته كه مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعتراض كردیم یك نفر به نمایندگی از این وزارتخانه در جمع ما حاضر شد و اظهارات عجیبی بیان كرد تحت این عنوان كه قصد دولت این است كه گوشت تنظیم بازاری را به سازمانها و ادرات بدهد كه سوال ما این است كه مردم خصوصاً اقشار ضعیف جامعه چگونه می توانند از گوشت تنظیم بازاری استفاده كنند.
وی اظهار نمود: تا چند روز گذشته گرچه مردم در صف می ایستادند اما سهمیه شان را حداقل دریافت می كردند اما هم اكنون چنین امكانی برای آنها وجود ندارد چونكه خیلی از اقشار مردم نمی توانند گوشت قرمز آزاد را به قیمت بیشتر از ۱۰۰ هزار تومانی تهیه كنند و از مسؤولین می خواهیم در این رابطه توضیح بدهند.
در این رابطه اتحادیه های صنفی مرتبط با وجود پیگیری های ایسنا از پاسخگویی خودداری كردند.1397/12/21
23:27:55
5.0 / 5
2340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web