دلیل گرانی طلا و سكه

دلیل گرانی طلا و سكه

ایزو وب: یك كارشناس بازار طلا و سكه با بیان این كه میزان عرضه و تقاضا در بازار به تعادل رسیده است، اظهار نمود: به علت رشد قیمت دلار و طلا در بازارهای جهانی، ارزش طلا و سكه در بازار داخلی هم رشد كرده است.


محمد كشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با بررسی شرایط بازار طلا و سكه طی هفته جاری اظهار داشت: بررسی ها نشان از آن دارد كه طی یك هفته اخیر اونس جهانی و قیمت دلار در بازار روند صعودی داشته است و این مساله عاملی برای افزایش قیمت طلا و انواع سكه در داخل شد.
وی افزود: اونس جهانی در ابتدای هفته كار خودرا با نرخ ۱۳۲۲ دلار شروع كرد و تا روز چهارشنبه به قیمت ۱۳۴۴ دلار افزایش پیدا كرد، اما طی معاملات روز جاری این رقم به محدوده ۱۳۳۶ دلار كم شد كه در مجموع می توان اظهار داشت كه بطور متوسط نرخ اونس جهانی در یك هفته اخیر ۱۴ دلار رشد را به ثبت رسانده است.
این كارشناس بازار طلا و سكه تصریح كرد: دلار فعالیت خودرا در ابتدای هفته از محدوده ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان شروع كرد و هم اكنون به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده كه همانطور كه گفته شد رشد این دو عامل افزایش قیمت سكه و طلا را به دنبال داشته است.
كشتی آرای اشاره كرد: قیمت سكه تمام در ابتدای هفته چهار میلیون و ۳۹۰ هزار تومان بود كه با وجود آنكه نرخ آن حتی به چهار میلیون و ۷۲۰ تومان هم رسید، ولی طی معاملات امروز نرخ چهار میلیون و ۶۴۰ تومان را برای خود ثبت كرده است كه این مساله نشان از رشد ۲۵۰ هزار تومانی قیمت سكه طی یك هفته دارد. قیمت سكه یك گرمی بسیار قابل توجه بوده است، برای اینكه تقاضا برای این نوع سكه ها بیشتر از دیگر انواع سكه به ثبت رسیده است. در مجموع قیمت سكه تمام طی یك هفته اخیر ۶ درصد رشد را به ثبت رسانده است.
وی اشاره كرد: به سبب كاهش تقاضا برای سكه تمام طی یك هفته اخیر اندكی از حباب قیمتی سكه كاسته شده و این در شرایطی است كه قیمت طلا در یك هفته اخیر با رشد ۱۰ درصدی روبه رو شده است.
این كارشناس بازار طلا و سكه میزان عرضه و تقاضای طلا و سكه را متعادل توصیف كرد و اظهار داشت: در هفته های اخیر به سبب افزایش قیمت و كاهش قدرت خرید خانواده ها میزان تقاضا به خصوص در مصنوعات طلا به شدت كاهش یافته است و عملا می توان گفت مصنوعات طلا از سبد خرید روز مادر خارج شده است.1397/12/02
19:05:25
5.0 / 5
1588
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web