كویت هشدار داد

خطر كمبود عرضه نفت به سبب تحریم های آمریكا

خطر كمبود عرضه نفت به سبب تحریم های آمریكا

ایزو وب: مدیر شركت دولتی كویت پترولیوم آگهی داد به سبب افت چشم گیر صادرات ونزوئلا، عرضه جهانی نفت امكان دارد امسال گرفتار كمبود شود.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، دولت ترامپ تحریم هایی را مقابل شركت PDVSA وضع كرده كه هدف آن محدود كردن صادرات نفت ونزوئلا به آمریكا و فشار بر نیكولاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست برای كناره گیری از قدرت است.

هاشم هاشم، مدیر شركت كویت پترولیوم در یك كنفرانس انرژی در كویت اظهار داشت: یكی از ریسك های كمبود عرضه در سال ۲۰۱۹، كاهش فراتر از حد انتظار تولید نفت ونزوئلا خواهد بود. با این وجود عامل تأثیرگذار، دیدگاه بازار درباره كمبود احتمالی عرضه ناشی از فشارهای ژئوپلیتیكی است كه موجب اختلالات عرضه در گذشته شده و بدین سبب تهدیدی جدی برای سال ۲۰۱۹ به حساب می آید.

وی همین طور اشاره كرد تهدید جنگ تجاری آمریكا و چین و پیام های متضاد آمریكا درباب افزایش یا عدم افزایش نرخ های بهره، موجب نوسان بازارهای سهام جهانی شده و امكان دارد نوسان قیمت نفت را در سال میلادی جاری تشدید كند.

گروه اوپك پلاس شامل تولیدكنندگان اوپك و غیر اوپك در دسامبر با كاهش تولید به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در روز از اول ژانویه موافقت كردند. سهم اوپك از این كاهش تولید كه توسط ۱۱ عضو آن انجام می گیرد، ۸۰۰ هزار بشكه در روز است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیر كویت پترولیوم اظهار داشت: اقدامات اوپك پلاس باید به توازن مجدد بازار در سال ۲۰۱۹ كمك نماید اما وی نسبت به تأثیر عدم سرمایه گذاری در صنعت نفت كه موجب كمبود عرضه تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد، آگهی داد.
1397/11/16
13:33:46
5.0 / 5
1472
تگهای خبر: بازار , تجاری , تولید , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web