حذف چهار صفر از پول ملی جدی شد

خبرهای خوش رییس كل بانك مركزی برای ارز و تورم

خبرهای خوش رییس كل بانك مركزی برای ارز و تورم

ایزو وب: رییس كل بانك مركزی ضمن اعلام اینكه لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به دولت نمایش شده است، اظهار داشت: بانك مركزی بر بازار ارز مسلط است و پیش بینی میگردد عرضه ارز صادراتی شتاب بیشتری بگیرد. همین طور شاهد كنترل بیشتر تورم خواهیم بود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در نشستی كه به دعوت فراكسیون ولایی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، سیاست های پولی و ارزی دولت را تشریح نمود.
وی با اشاره به مجموعه اقدامات بانك مركزی اظهار داشت: در حوزه ریالی و ارز، بانك مركزی بر بازار ارز مسلط است و این نهاد روند تعادلی نرخ ارز را با تدبیر و رعایت عوامل دخیل در بازار پیش می برد و همانطور كه قبلا باز گفته ام این روند تعادلی بازار ارز نباید بر طبق هیجانات كوتاه مدت پیش برده شود.
همتی باتوجه به مجموعه اقدامات در حال انجام، پیش بینی نمود كه عرضه ارز توسط صادركنندگان غیرنفتی شتاب بیشتری بگیرد.
بنا به اظهارات رییس شورای پول و اعتبار، مهم ترین اقدام پیش روی بانك مركزی، اصلاح نظام بانكی و سامان دادن به این مهم می باشد.
به گفته همتی، این مساله باز از حساسیت و اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و نباید شتاب زده عمل شود.
رییس كل بانك مركزی صیانت از سپرده های مردم و ثبات بازار پول را مهم ترین دغدغه بانك مركزی خواند و تاكید كرد كه این امر اصل مهم بانك مركزی در پیشبرد طرح اصلاح نظام بانكی است.
وی اعلام نمود كه لایحه حذف چهار صفر از پول ملی روز گذشته از طرف بانك مركزی تقدیم دولت شده است و امیدوارم هر چه سریع تر این مهم به نتیجه برسد.
عالی ترین مقام بانك مركزی با اشاره به منفی شدن شاخص بهای تولیدكننده در آذر ماه كه نسبت به آبان ماه ۴.۵ واحد درصد كاهش داشته است و باز كاهش رشد بهای كالاها و خدمات مصرفی در ماه های آبان و آذر، ابراز امیدواری كرد با ثبات به وجود آمده در بازار و روند نرخ ارز، شاهد كنترل بیشتر تورم باشیم.1397/10/16
14:04:06
5.0 / 5
1746
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web