نگرانی های امنیتی مقابل هواوی به نفع سامسونگ شد

نگرانی های امنیتی مقابل هواوی به نفع سامسونگ شد

ایزو وب: به نظر می آید كه نگرانی های امنیتی كشورهای جهان درباب فعالیت شركت چینی هواوی، به نفع سامسونگ تمام شده و كسب و كار آنرا در حوزه توسعه فناوری شبكه نسل پنجم اینترنت (۵G) رونق خواهد بخشید.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، این روزها كه كشورهای متعددی شامل ایالات متحده آمریكا، انگلستان، ژاپن، استرالیا، نیوزلند و بلژیك اعلام نموده اند كه تحت تاثیر نگرانی های امنیتی دیگر نمی خواهند به همكاری با شركت چینی هواوی ادامه دهند، حالا كارشناسان و تحلیلگران پیش بینی كرده اند كه این مساله به نفع شركت كره ای سامسونگ بعنوان یكی از بزرگترین رقبای هواوی، تمام خواهد شد و سامسونگ قادر خواهد بود در بین اپراتورهای فعال در زمینه توسعه شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G حرف بیشتری برای گفتن داشته باشد و به تقویت كسب و كار خود در این حوزه بپردازد.

هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵Gهمكاری كرده است.

این درحالی است كه ساموسنگ باز بزرگترین تولیدكننده گوشیهای هوشمند و ابزارهای نیمه هادی در جهان است اما این شركت كره ای هنوز نتوانسته در عرصه برقراری شبكه های اینترنتی و مخابراتی در جهان جایگاهی برای خود دست و پا كند و حرفی برای گفتن داشته باشد. در حقیقت باید اظهار داشت كه سهم سامسونگ در بازار تجهیزات شبكه ۴G سپس شركت هایی نظیر هواوی، زد تی ای، اریكسون و نوكای در جایگاه پنجم این رده بندی جای گرفته است.

با این وجود این غول تكنولوژی كره ای می خواهد موقعیت خودرا در حوزه برقراری شبكه های مخابراتی و اینترنتی باز ارتقا و استواری بخشد تا بدین وسیله بتواند سهم بیشتری از بازارهای جهانی بدست آورده و سودآوری بیشتری باز برای خود به امرغان بیاورد.

در گزارشی كه بلومبرگ در این باره نوشته است، سامسونگ پیشتر باز از برنامه های خود برای سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد دلاری در بخش توسعه شبكه ۵G و فناوری های جدید مرتبط آگاهی داده بود كه حالا به نظر می آید نگرانی های روزافزون كشورهای مختلف نسبت به شركت چینی هواوی كه در جایگاه نخست اپراتورهای مخابراتی و اینترنتی جهان قرار دارد، می تواند بازی را به نفع شركت های نوظهوری در عرصه ۵G نظیر سامسونگ تمام كند.

شركت هواوی از پارسال به بهتان جاسوسی و شنود مكالمات و ارتباطات كاربران، شهروندان و مقامات آمریكایی از طرف دولت ایالات متحده و به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور این كشور به شدت تحت فشار قرار گرفته است و با اینكه بارها مقامات این شركت تمامی اتهامات وارده را رد و تكذیب كرده اند، باز هم به نظر می آید كه تلاش كاخ سفید برای متقاعد كردن كشورهای هم پیمانش برای لغو قرارداد و قطع همكاری با هواوی به ثمر نشسته و موفق شده است كه این كشورها را در تحریم این شركت چینی مجاب كند.

ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
1397/09/23
12:21:14
5.0 / 5
1759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web