استاندار خوزستان:

دلیلی بر میزبانی تهران از نمایشگاه نفت نیست، ضرورت میزبانی خوزستان

دلیلی بر میزبانی تهران از نمایشگاه نفت نیست، ضرورت میزبانی خوزستان

ایزو وب: اهواز - استاندار خوزستان اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی تجهیزات نفت باید در خوزستان تشكیل گردد و دلیلی برای میزبان تهران نیست.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، غلامرضا شریعتی قبل از ظهر پنج شنبه در آئین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت و حفاری خوزستان اظهار نمود: برگزاری نمایشگاه های بین المللی نقطه عطفی برای هماهنگی ها و همراهی ها است؛ امسال كه سال پشتیبانی از تولید داخلی و كالای ایرانی نامگذاری شده می طلبد كه ما هم در این مسیر گام برداشته و تلاش نماییم.
وی اضافه كرد: انجام و برگزاری چنین نمایشگاه هایی امكان هماهنگی و همراهی های مختلف و تلفیق شركت های مختلف با هم برای انجام یك كار بزرگ را فراهم می آورد.
استاندار خوزستان خاطرنشان كرد: این همكاری های بین بخشی را بین دستگاه ها، شركت ها و پیمانكاران مختلف كشور بیشتر نماییم تا كارهای بزرگ راحت تر انجام شوند.
شریعتی با اشاره به اینكه فعالیت جزیره ای امكان انجام كارهای بزرگ را فراهم نمی كند، خاطرنشان كرد: استفاده از توان شركت های خارجی با تاكید بر استفاده از توانمندی و تخصص مهندسان داخلی باید در دستور كار قرار بگیرد؛ هرچند از حضور شركت های خارجی استقبال می نماییم ولی تشنه حضور آنها نیستیم.
وی با اشاره به فراهم شدن امكان حضور شركت های داخلی برای فعالیت در صنعت نفت اظهار داشت: با حضور شركت های خارجی نباید این پیام منتقل شود كه حضور آنها سبب زمین خوردن و زمین گیر شدن اقتصاد خصوصا در مهمترین بخش مثل صنعت نفت می گردد.
استاندار خوزستان با تاكید بر اینكه باید هزینه حضور برای شركت های داخلی هم پرداخت گردد، عنوان كرد: حوزه نفت نبض اقتصاد است و نباید از حضور شركت های داخلی در چنین بخشی نگران باشیم.
شریعتی با اشاره به اینكه جهت گیری وزارت نفت و دولت بر حضور شركت های داخلی در صنعت نفت می باشد، خاطرنشان كرد: در استان كارهای خوبی از جانب شركت های داخلی و دانشگاه های استانی همچون مته های حفاری و ساخت پمپ ها انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه در صنعت نفت چون دانشگاه و صنعت در كنار هم بودند، كار خیلی خوب پیش رفته و نتایج بسیار خوبی هم حاصل شده اظهار داشت: باید امكان تأمین كامل تجهیزات نفتی و حفاری در داخل كشور را فراهم كرد؛ البته در عین حال باید از تجارب شركت های خارجی برای بروزرسانی و افزایش رقابت بین شركت های داخلی هم بهره مند شد.
استاندار خوزستان با گلایه تاكید كرد: نمایشگاه بین المللی تجهیزات نفت باید در خوزستان تشكیل گردد و دلیلی برای میزبان تهران نیست؛ یكی از عوامل تمركزگرایی میزبانی خوزستان برای برگزاری این نمایشگاه است و اصلا نمی دانم مگر چه چیزی از صنعت نفت در تهران است كه میزبانی را به آنها سپرده اند.
شریعتی خاطرنشان كرد: اگر به دنبال توسعه متوازن منطقه ای هستیم باید تمركزگرایی را در دستور كار قرار دهیم؛ اگر در عمل به دنبال رقم خوردن این توسعه و دوری از تمركزگرایی هستیم یكی از مصداق های آن میزبانی خوزستان برای نمایشگاه های بین المللی نفت می باشد كه به تبع مسئولان عالی رتبه هم به این استان بیایند.
وی بیان كرد: استان خوزستان كه نفتی است دارای پتانسیل و ظرفیت های نفتی است و باید این میزبانی را برعهده داشته باشد؛ خواسته جدی مدیران ارشد خوزستان پیگیری مدیرعامل جدید شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب برای قانع كردن وزارت نفت در این زمینه است.
استاندار خوزستان با تاكید بر ضرورت برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت به میزبانی شهرهای خواستگاه نفت اظهار نمود: این میزبانی منجر به توسعه خوزستان و همینطور تولید احساس گره خوردن نفت با رشد و توسعه می گردد ؛ ولی نه اینكه به جای انس و الفت با نفت احساس بیگانگی با آنرا داشته باشند.
شریعتی با اشاره به اینكه بركات اجتماعی میزبانی خوزستان برای نمایشگاه بین المللی نفت غیرقابل انكار است، افزود: این میزبانی همینطور منجر به افزایش همبستگی ملی می شود؛ مسئولان وزارت نفت باید به میزبانی خوزستان برای نمایشگاه بین المللی نفت توجه جدی داشته و نسبت به حضور خود در خوزستان اهتمام بیشتری داشته باشند تا مردم فكر نكنند كه منافع نفت از خوزستان است ولی آنها كمترین بهره مندی را ندارند.

1397/09/01
20:24:03
5.0 / 5
1799
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web