رئیس صندوق توسعه ملی:

صندوق توسعه ملی نباید به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود

صندوق توسعه ملی نباید به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود

ایزو وب: رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی بابیان اینكه این صندوق نباید به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود، اظهار داشت: اهداف این صندوق وارد كردن ارز از خارج است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، مرتضی شهیدزاده در ستاد اقتصاد مقاومتی كه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار نمود: این صندوق متعلق به بخش خصوصی است و حتی اگر دولت نیاز به منابع داشته باشد باید با دستور مقام معظم رهبری از این صندوق منابعی را به صورت تسهیلات دریافت كند.
وی افزود: صندوق توسعه ملی برمبنای سیاست های كلی ابلاغی مقام معظم رهبری و برمبنای تجارب حاصل از كاركرد ذخیره ارزی به وجود آمده و مجموعه ای از نظام بر آن نظر دارد چون منابع نسل های آینده است.
این مقام مسئول تصریح كرد: هدف از تأسیس صندوق توسعه ملی حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت، گاز و فراورده های نفتی و تبدیل بخشی از منابع به ثروت های ماندگار است.

وی با اشاره به طرح های در حال اجرا با همكاری این صندوق اظهار نمود: طرح مهار آب های مرزی با اجرای بانك سپه و احیای اراضی خوزستان با همكاری بانك كشاورزی از نمونه طرح هایی هستند كه توسط این صندوق و بانك های عامل دیگر اجرایی شده اند.

واریز سالانه ۳۲ درصد از فروش نفت به صندوق توسعه ملی
شهیدزاده اشاره كرد: سالانه ۳۲ درصد از فروش نفت به صندوق واریز میگردد تا به منابع پایدار تبدیل گردد و ما باید در مصارف آن خط قرمزها، سیاست های مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی را رعایت نماییم.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به مصارف صندوق اشاره كرد: اعطای تسهیلات به بخش خصوصی، سرمایه گذاری در بازارهای پولی و اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران خارجی همچون مصارف این صندوق هستند.

وی بابیان اینكه صندوق توسعه ملی نباید به حساب ذخیره ارزی دچار شود، اضافه كرد: اهداف این صندوق وارد كردن ارز از خارج به كشور است و ما باید بعنوان حامی و نگهبان این صندوق اهداف و سیاست های مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و هیئت امنای صندوق را اجرا نماییم.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: قزوین ظرفیت های بسیاری خوبی در بخش های مختلف دارد و سرمایه گذاران به سبب نزدیكی به تهران و دارا بودن زیرساخت های ریلی و فرودگاهی استقبال بسیاری خوبی برای حضور در استان خواهند داشت و باید از این ظرفیت بیشتر بهره برد.

وی مطرح كرد: پشتیبانی از طرح های آبیاری نوین، محیط زیست، توسعه واحدهای دام پروری، تقویت زنجیره گوشت قرمز و سفید، طرح های زیرساخت ریلی، تقویت گردشگری، راه اندازی و تأمین هتل، مراكز اقامتی و مجتمع های رفاهی در این صندوق مصوب شده و در اولویت ما قرار دارند.

شهیدزاده تصریح كرد: صندوق توسعه ملی برای توسعه مناطق محروم باز از طرح های مصوب با نرخ چهار درصد ارزان تر حمایت می كند و برای پشتیبانی از طرح های صنایع دانش بنیان باز پشتیبانی كامل دارد.1397/08/27
14:27:30
5.0 / 5
1633
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web