مدیرعامل توانیر:

مصرف برق ۸ برابر جمعیت رشد كرد

مصرف برق ۸ برابر جمعیت رشد كرد

ایزو وب: مدیرعامل توانیر اظهار داشت: طی ۴۰ سال قبل رشد مصرف برق در ایران ۸ برابر رشد جمعیت كشور بوده و الان مساله اصلی صنعت برق، اقتصاد برق است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمدحسن متولی زاده در سی و سومین كنفرانس بین المللی صنعت برق با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با نخبگان كه بر تعامل دو جانبه نخبگان و نظام مدیریت كشور تاكید داشتند، اظهار داشت: كنفرانس برق ایران كه امروز با حضور نخبگان برگزار می شود، نمونه عینی و موفق تعامل سازنده و مستمر صنعت برق كشور با نخبگان است. این همكاری نزدیك و تداوم آن طی سه دهه با بیشتر از ۷۵۰۰ مقاله ثبت شده و صدها كارگاه آموزشی و سمینارهای تخصصی نتایج ارزشمندی را به دنبال داشته است.
وی افزود: در این دوره ۱۰۷۴ مقاله از بخش داخلی و خارجی كشور دریافت شد كه توسط ۱۶۵ نفر از اساتید كمیته های علمی بررسی گردید و از بین آنها ۳۸۳ مقاله انتخاب|شد كه ۲۲۰ مقاله آن به صورت شفاهی عرضه می گردد.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه طی ۴۰ سال قبل رشد مصرف برق در ایران ۸ برابر رشد جمعیت كشور بوده است، اظهار داشت: این رشد نشان دهنده فعالیت چند برابری در این صنعت است. در حالیكه تمام این مدت به علت نگاه دولتمردان و قانونگذاران، نرخ تكلیفی فروش برق پایین تر از هزینه واقعی برق بوده و این صنعت همواره تحت فشار و كمبودهای اقتصادی فعالیت نموده است.
متولی زاده اضافه كرد: طی این مدت با تعامل موثری كه با نخبگان داشتیم توانستیم راهكارهای مناسبی عرضه داده و از همت و توانمندی تولیدكنندگان و پیمانكاران داخلی بهره برده و عملكرد قابل قبولی را در این صنعت رقم بزنیم. به نحوی كه این صنعت در بخش شاخص های مهم و كلیدی در منطقه و سطح جهان رتبه و جایگاه مناسبی دارد.
مدیرعامل توانیر با اشاره به اینكه كشور در یك جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد، بیان داشت: تعامل با نخبگان در چنین شرایطی بیشتر از گذشته لزوم دارد و هم اكنون مساله اصلی صنعت برق، اقتصاد برق است و راهبرد اصلی وزارت نیرو برای این مورد مدیریت توامان عرضه و تقاضا است و تامین برق در تابستان سال آینده هم یك شاخص و فرصت برای عرضه راهكارهای لازم برای حل این چالش است.
به گفته وی، اصلاح مدل مصرف باید به یك مطالبه و گفتمان عمومی در كشور تبدیل گردد و رسانه ها می توانند در بعد فرهنگ سازی و عرضه راهكارهای فنی و اقتصادی نقش مهمی ایفا كنند چون كه هدف ما اطلاع رسانی، آموزش و تولید انگیزه مناسب برای اصلاح مدل مصرف مشتركین است.
این مقام مسئول بهینه سازی مصرف برق بخصوص در دوران پیك مصرف در تابستان را یكی از مهمترین اولویت های كنفرانس بعدی صنعت برق دانست و اظهار داشت: یكی از اهداف اصلی ما تشویق مردم برای مشاركت حداكثری در تولید برق در مقیاس كوچك و در محل مصرف است. به این منظور تشویق مردم برای مشاركت در طرح های مدیریت بار و همینطور سرمایه گذاران برای تولید برق بخصوص در روزهای گرم سال بسته های تشویقی مناسبی تهیه شده كه بزودی رونمایی می گردد.


1397/07/30
12:19:11
5.0 / 5
2071
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , تولید , سمینار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web