با حضور آخوندی و مدیرعامل راه آهن روسیه؛

برقی سازی راه آهن گرمسار-اینچه برون شروع شد

برقی سازی راه آهن گرمسار-اینچه برون شروع شد

ایزو وب: عملیات برقی سازی راه آهن گرمسار- اینچه برون با دستور وزیر راه و شهرسازی ایران از ۲ نقطه ساری و گرگان و با مسئولان راه آهن روسیه و مدیرعامل راه آهن ایران شروع شد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، مراسم آغاز عملیات برقی سازی راه آهن گرمسار-اینچه برون در شركت راه آهن با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، سعید محمدزاده معاون وزیر و مدیرعامل شركت راه آهن، استاندار تهران، اعضای كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از معاونین و مدیران كل راه آهن كشور برگزار گردید.
در این مراسم دستور آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار - اینچه برون از جانب وزیر راه و شهرسازی در ۲ نقطه ساری و گرگان صادر شد.
گفتنی است راه آهن در محدوده گرمسار- اینچه به صورت یك خطه و به طول ۴۹۵ كیلومتر از استان سمنان آغاز و با گذر از تهران و مازندران در استان گلستان آخر می یابد.
بخش نخست این مسیر ۲۰۳ كیلومتر و از ارتفاع ۸۵۱ متر بالاتر از سطح دریا آغاز می گردد و از رشته كوه البرز با حداكثر ارتفاع ۲۱۱۵ متری بالاتر از سطح دریا هم عبور می كند.
بخش دوم این راه آهن از نواحی در مجاورت دریای خزر كه در زمین های دشتی است می گذرد. همینطور بخش كوهستانی این راه آهن شامل بیش از ۹۰ كیلومتر به همراه گالری و تعداد زیادی دیوارهای حائل و پل ها و روگذرها است.
این خط ریلی دارای ۲ شاخه شامل رستمكلا- امیرآباد و سبزدشت- گرگان است؛ خط راه آهن گرمسار-اینچه برون دارای ۳۱ ایستگاه است.
از مزایای برقی كردن راه آهن گرمسار- اینچه برون می توان به افزایش ایمنی سیر حركت، افزایش سرعت قطار تا ۱۲۰ كیلومتر ساعت، افزایش ظرفیت باری تا سقف ۱۰ میلیون تن، بهینه سازی مصرف سوخت، كاهش هزینه حمل بار و حفظ محیط زیست اشاره نمود.
طبق قراردادی كه بین راه آهن ایران و راه آهن روسیه به امضا رسیده، مقرر است ۱۵ درصد سرمایه گذاری در این مسیر توسط منابع داخلی ایران و ۸۵ درصد آن از محل وام دولتی روسیه تامین گردد و سالیانه از این مسیر بیش از ۱۰ میلیون تن كالا ترانزیت خواهد شد.
در این پروژه، راه آهن دولتی روسیه در بخش های مختلف برقی سازی مسیر، تامین لوكوموتیوهای برقی، اصلاح سازه های فنی مسیر، توسعه خطوط ارتقای سیستم علایم و تامین تجهیزات نگهداری شبكه برقی مورد استفاده سرمایه گذاری خواهد نمود.
تكمیل زیرساخت های این پروژه، خرید و یا تولید ناوگان، توسعه و اجرای استانداردها، مدیریت ترافیك و ایمنی این مسیر از برنامه های شركت راه آهن است كه برای این كار دوره های آموزشی ویژه متخصصان راه آهن در روسیه برگزار می گردد.
برای آغاز عملیات اجرایی برقی سازی راه آهن گرمسار - اینچه برون رئیس هیات مدیره و مدیرعامل راه آهن روسیه به همراه هیاتی متشكل از مدیران و كارشناسان راه آهن روسیه به تهران سفر كرده است.

1397/04/11
22:04:46
5.0 / 5
2397
تگهای خبر: توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web