دلار از اوج فرود آمد؛

بازار سهام آسیا با تجسس خودرویی آمریكا افت كرد

بازار سهام آسیا با تجسس خودرویی آمریكا افت كرد

ایزو وب: روز پنج شنبه، بعد از این كه دولت آمریكا با به راه انداختن یك تجسس امنیت ملی در مورد خودروهای وارداتی، نگرانی از وضع تعرفه های جدید را بالا برد، سهام آسیایی افت كرد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، بعد از این كه دولت آمریكا با به راه انداختن یك تجسس امنیت ملی در مورد خودروهای وارداتی، نگرانی از وضع تعرفه های جدید را بالا برد، سهام آسیایی افت كرد.
نیكی ۲۲۵ ژاپن با افت سنگین سهام خودروسازان، ۱.۲۵ درصد سقوط كرد و سبب عمیق تر شدن سقوط بیش از ۲۷۰ واحدی خود، در روز گذشته شد.
كوسپی كره جنوبی سودهای اوایل امروز خویش را از دست داد و در نهایت ۰.۳۵ درصد پایین آمد.
شاخص گسترده شركت های سازنده خودرو و سازندگان قطعات خودروی ام اس سی آی ۰.۹ درصد افت كرد. شاخص تجهیزات حمل ونقلِ تاپیكس توكیو هم ۲.۶ درصد سقوط كرد.
شاخص سهام استرالیا، اس اندپی/ای اس اكس ۲۰۰ هم ۰.۲ درصد افت كرد.
سهام چین بالا و پایین شدند و در محدوده خط تراز باقی ماندند. شاخص هانگ سنگ ۰.۰۷ درصد رشد كرد و كامپوزیت شانگهای اندكی از خط تراز پایین تر رفت. سهام شركت های بزرگ چین، سی اس آی ۳۰۰ هم ۰.۱ درصد پایین آمد.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از ژاپن ام اس سی آی، در معاملات عصرگاهی آسیا، ۰.۱۵ درصد رشد كرد.
اداره تجارت آمریكا چهارشنبه شب اعلام نمود كه تحت بند ۲۳۲ قانون توسعه تجارت ۱۹۶۲، یك تحقیق امنیت ملی برای بررسی واردات خودرو و كامیون انجام می دهد. این حركت می تواند تعرفه هایی مشابه آن چه بر واردات فولاد و آلومینیوم وضع شد را به همراه داشته باشد.
روز پنج شنبه، وزارت تجارت چین اعلام نمود كه این كشور برای كاهش مازاد تجاری چین با آمریكا حد معینی تعریف نكرده است و امیدوار است آمریكا بزودی اقداماتی را كه در طول مذاكرات تجاری وعده داده است را عملی كند.
نرخ سود اوراق خزانه داری آمریكا به پایین ۳ درصد بازگشت و به ۲.۹۸۲۵ درصد رسید. این درحالی است كه روز گذشته اوراق ۱۰ ساله آمریكا با سود ۳.۰۰۳ درصدی عرضه می شدند.
در بازار ارز یورو ۰.۱ درصد بالا آمد و به نرخ ۱.۱۷۰۹ دلار رسید و شاخص دلار در برابر ۶ ارز برتر جهان ۰.۲ درصد افت كرد و به ۹۳.۸۳۹ واحد رسید.
دلار در برابر ین ۰.۶ درصد عقب نشست و به نرخ ۱۰۹.۴۴ رسید.

1397/03/03
20:03:16
5.0 / 5
1767
تگهای خبر: تجاری , سهام , سود , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web