واكنش انجمن واردكنندگان خودرو به سازمان توسعه تجارت

بیش از ۱۵ هزار خودرو غیرقانونی وارد شده است!

بیش از ۱۵ هزار خودرو غیرقانونی وارد شده است!

ایزو وب: نایب رییس انجمن واردكنندگان خودرو در واكنش به صحبت های رییس سازمان توسعه تجارت در خصوص تایید واردات غیرقانونی ۶۴۰۰ دستگاه خودرو در زمان بسته بودن ثبت سفارش در سال گذشته، می گوید: واردات غیرقانونی ۶۴۰۰ دستگاه خودرو را تایید نموده اند اما عددی كه ما داریم بیش از این مقدار است و طبق اطلاعات ما در زمان بسته بودن ثبت سفارش بیش از ۱۵ هزار دستگاه خودرو به صورت غیرقانونی وارد شده است.


فرهاد احتشام زاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: به هر حال این اتفاق عجیبی است كه رخ داده است. مشكل اینجاست كه وقتی ثبت سفارش به صورت غیرقانونی بسته می گردد رانت و فساد بوجود می آورد.

وی افزود: البته نباید تعجب كرد كه چرا این اتفاق رخ داده است. بلكه باید سیستم ها را ارتقا داده و اخلاق مداری را توسعه دهند.

نایب رییس انجمن واردكنندگان خودرو در پاسخ به اینكه آیا موردی به شما اعلام شده كه با پرداخت مبالغی، ثبت سفارش غیرقانونی انجام داده باشد؟ اظهار نمود: در این مورد شنیده ایم اما اینكه چقدر واقعیت داشته باشد مشخص نمی باشد. رقم های مختلفی را به ما اعلام نموده اند اما چون مستند نیست نمی توانیم در این رابطه صحبت نماییم.

به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، به تازگی مجتبی خسروتاج - رییس سازمان توسعه تجارت - اعلام نمود كه در زمان بسته بودن ثبت سفارش واردات خودرو در سال گذشته، ۶۴۰۰ دستگاه خودرو به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده است.

در بازه زمانی تیر تا دی ماه سال قبل (۱۳۹۶)، ثبت سفارش جدید برای خودرو متوقف بود اما گفته می گردد در این مدت تعدادی خودرو به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده است.


1397/02/03
12:50:11
5.0 / 5
2444
تگهای خبر: توسعه , سازمان , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web