وزیر ورزش و جوانان اعلام كرد

موانع حضور زنان در ورزشگاه ها به مرور برطرف می شود، سهم 80 درصدی جوانان از تسهیلات اشتغالزایی

موانع حضور زنان در ورزشگاه ها به مرور برطرف می شود، سهم 80 درصدی جوانان از تسهیلات اشتغالزایی

ایزو وب: وزیر ورزش و جوانان در حاشیه جلسه با سمن ها درباره سرانجام رفع موانع حضور زنان در ورزشگاه اظهار داشت: با همگرایی، هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه های مختلف این مشكل به مرور برطرف خواهد شد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال كه آیا با حضور زنان در دیدار تیم بسكتبال تیم ملی ایران و عراق موانع حضور آنان در ورزشگاه برطرف شده است یا نه؟ اظهار داشت: با همگرایی، هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه های مختلف این مشكل به مرور برطرف خواهد شد.

وزیر ورزش و جوان در دیدار با سمن های استان های كردستان و خراسان رضوی با تاكید بر اینكه رویكرد دولت تولید اعتماد متقابل و امید به آینده، اضافه كرد: توسعه در جامعه ای آرام و امن صورت می گیرد و در جوامع ملتهب و دارای كشمكش جایی ندارد.

وی با اشاره به اینكه استان های كردستان و خراسان جنوبی ظرفیت های فرهنگی، هنری و طبیعی بی نظیری دارد، اظهار نمود: می توان از ظرفیت های این دو استان برای توسعه گردشگری بعنوان بهترین ابزار رشد توسعه بهره برد چون كه صنعت گردشگری سبز، زودبازده و اشتغال زا است و می تواند مشكل بیكاری را با كمترین سرمایه برطرف كند.

سلطانی فر در ادامه خاطرنشان كرد: صنعت گردشگری به علت نداشتن ضایعات زیست محیطی می تواند به تعادل محیط زیست كمك نماید بنابراین سمن هایی كه در استان های كردستان و خراسان جنوبی در این حوزه فعالیت می كند قادر خواهند بود در اشتغالزایی از خیلی از سمن های دیگر موفق تر عمل كنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برداشت 1.5 میلیارد دلاری بودجه اشتغالزایی از صندوق توسعه ملی خاطرنشان كرد: از آنجایی كه صندوق توسعه ملی و بانك ها باید معادل این مبلغ، سهم خودشان را روی این بودجه اضافه كنند، در مجموع 12 هزار میلیارد دلار در حوزه اشتغال زایی مناطق روستایی سرمایه گذاری خواهد شد. سمن های فعال در حوزه جوانان می توانند از این فرصت برای بهره مندی از تسهیلات ارزان قیمت استفاده كنند.

وی در ادامه با اشاره به تخصیص 60 هزار میلیارد تسهیلات جدید نظام بانكی در حوزه های مختلف اقتصادی مانند صنعت و معدن، تجارت، IT و گردشگری خاطرنشان كرد: با برنامه ریزی دولت یك میلیون و 300 هزار شغل جدید با همكاری بخش خصوصی تولید خواهد شد تاهم پاسخگوی تقاضای جدید اشتغال باشیم و هم بخشی از بیكاری های به جا مانده از گذشته برطرف شود.

سلطانی فر با اشاره به اینكه بیش از 80 درصد از تسهیلات اشتغالزایی صرف حوزه كارآفرینی جوانان خواهد شد ادامه داد: در یك سال قبل چه در دولت یازدهم و چه با گذشت نزدیك به هفت ماه از آغاز فعالیت دولت دوازدهم، رئیس جمهور در جلسات متعددی بر روی جوان گرایی و انتقال مدیریت به نسل جدید تاكید كرده است. انتصاب یك وزیر جوان هم در هیات دولت این مورد را به خوبی نشان داده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات معاونت ساماندهی امور جوانان اضافه كرد: هم اكنون در دستگاه های اجرایی مختلف در حوزه های مربوط به جوانان مانند سرباز مهارت، افزایش امكانات مناطق محروم، تولید اشتغال و... از همه دستگاه ها پاسخ مثبت دریافت كرده ایم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به همكاری بنیاد مستضعفان با وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: بنیاد مستضعفان در مبحث توسعه فضاهای ورزشی بخصوص در مناطق محروم همكاری خوبی با وزارت ورزش و جوانان داشته است و برای مشاركت بیشتر هم ابراز آمادگی كرده است. تصور ما این است كه ریشه خیلی از نارضایتی های اجتماعی در مسائل اجتماعی، صنفی و خواسته های اقشار مختلف قرار دارد كه اگر برآورده نشود تبدیل به معضل اجتماعی خواهد شد.

سلطانی فر در ادامه اظهار نمود: اگر مسائل اجتماعی حل و مدیریت نشوند به معضلی سیاسی تبدیل خواهند شد. همینطور حل نشدن معضلات سیاسی هم آنها را به معضلات امنیتی با هزینه های گزاف تبدیل خواهد نمود. اگر همه قوا مسئولیت هایشان را به خوبی انجام دهند زیرساخت های خوبی برای تولید امید به آینده فراهم خواهد شد.
1396/12/08
22:20:36
5.0 / 5
1744
تگهای خبر: بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web