مهر خبر می دهد؛

تعیین حداقل هزینه معیشت خانوار در جلسه امروز كارگروه دستمزد

تعیین حداقل هزینه معیشت خانوار در جلسه امروز كارگروه دستمزد

ایزو وب: حداقل هزینه معیشت كاركنان مشمول قانون كار امروز در جلسه كارگروه دستمزد با حضور شركای اجتماعی تعیین می گردد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، در ادامه جلسات دستمزد از نیمه مهرماه، كارگروه دستمزد ۹۷ امروز هم با حضور شركای اجتماعی (نماینده كارگر، كارفرما و دولت) در وزارت كار با دستور كار تعیین حداقل هزینه معیشت خانوار كارگری تشكیل می گردد.
حداقل هزینه معیشت خانوار كارگری با در نظر گرفتن آخرین قیمت اقلام ضروری كه سال قبل به صورت سه جانبه گرایی به توافق رسید، مشخص خواهد شد.
اقلام مبنای تعیین هزینه معیشت نان، برنج، ماكارونی، حبوبات، سیب زمینی، سبزی ها، میوه ها، گوشت قرمز، گوشت سفید، تخم مرغ، لبنیات، روغن های نباتی و قند و شكر است.

بر اساس توافق شركای اجتماعی در نوع برنج، برنج داخلی، در حبوبات نخود، عدس، لوبیا چیتی و لپه و انواع میوه ها پرتقال، سیب، نارنگی و خیار بعنوان مبنای قیمتی تعیین هزینه معیشت قرار می گیرند.
همچنین در گوشت قرمز، میانگین قیمت مخلوط گوشت گوساله و گوسفند، در گوشت سفید، مرغ و ماهی قزل آلا و در مواد لبنیاتی ماست، پنیر و شیر در سبد هزینه خانوار كارگری قرار گرفته است.
گفتنی است، سال قبل حداقل هزینه معیشت خانوار كارگری ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شده بود.
بر اساس این گزارش، با تعیین هزینه سبد معیشت، فاصله بین حداقل دستمزد فعلی تا هزینه یكماه خانوار كارگری مشخص می گردد تا راهكاری برای جبران این فاصله با توافق شركای اجتماعی اندیشیده شود.1396/11/28
14:13:16
5.0 / 5
2646
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web