شروع ساخت نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا

شروع ساخت نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا

به گزارش ایزو وب، مقرر است یک بزرگراه هوشمند معروف به I-۹۴ به طول سه مایل در ایالت میشیگان آمریکا بعنوان اولین بزرگراه هوشمند این کشور ساخته شود که دارای حسگرها و تجهیزات ارتباطی ویژه برای ردیابی خودرو ها و کمک به رانندگان با هشدارهای ویژه خواهد بود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، یک مسیر سه مایلی بین ایالتی در میشیگان به نخستین بزرگراه هوشمند آمریکا تبدیل خواهد شد.
به نقل از اکسیوس، یک استارت آپ به نام کَونیو(Cavnue) با پشتیبانی شرکت الفبت(Alphabet) آغاز به ساخت یک بزرگراه هوشمند بعنوان بخشی از یک پروژه آزمایشی جدید کرده است که می تواند پروژه های مشابه دیگر را در سرتاسر این کشور تحریک کند.
قابل ذکر است که پروژه مشابه دیگری به نام «راهروی حمل و نقل هوشمند» در یک بزرگراه ایالتی در آستین تگزاس هم درحال توسعه است.
جاده هوشمند جدید میشیگان دارای سیستم ردیابی بزرگ و طولانی تحت مدیریت اداره حمل و نقل میشیگان و جهت کمک به رانندگان در بزرگراه است.
این بزرگراه هوشمند برای اطلاع رسانی به اداره حمل و نقل میشیگان و رانندگان در مورد مسائل احتمالی پیش رو مانند وجود موانع در جاده، تصادفات یا راه بندان ها طراحی شده است.
امید است که این پروژه به رفع ازدحام ترافیکی، پیشگیری از تصادفات و به مقامات کمک نماید تا به شرایط اضطراری جاده ها واکنش های موثرتری نشان دهند.
برنامه هایی برای توسعه این بزرگراه هوشمند به طول ۴۰ مایل در شش مرحله وجود دارد که بعد از تکمیل برنامه آزمایشی فعلی صورت می گیرد.
این بزرگراه هوشمند با مجموعه ای از تیرها(ستون) کار می کند که در هر ۲۰۰ متر در امتداد جاده قرار می گیرند و حسگرها، ابزارهای محاسباتی و تجهیزات ارتباطی را در خود جای می دهند.
همینطور دوربین هایی در امتداد این بزرگراه وجود خواهد داشت که بر هر بخش از جاده نظارت می کنند و تصاویری را می گیرند که توسط هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشین برای شناسایی شرایط خطرناک رانندگی تحلیل و بررسی می شوند. در نهایت هم هشدارها به اداره حمل و نقل میشیگان و رانندگان متصل به جاده ارسال می شود.
استارت آپ Cavnue می گوید فناوری آن می تواند با هر وسیله نقلیه ای که دارای خصوصیت های اتصال باشد، متصل شود.
سخنگوی این شرکت اظهار داشت: اغلب خودرو های مدرن با خصوصیت های ناوبری داخلی در این دسته قرار می گیرند.
آمریکا در مورد ساخت و اجرای بزرگراه های هوشمند باید سرعت عمل خرج دهد، چون که از برخی کشورهای دیگر عقب مانده است. بعنوان مثال، بریتانیا کار بر روی نخستین جاده متصل به اینترنت خویش را در سال ۲۰۱۴ شروع کرد.1403/04/15
10:59:46
5.0 / 5
68
تگهای خبر: تجهیزات , توسعه , ردیاب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web