استفاده از ظرفیت صنایع در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت

استفاده از ظرفیت صنایع در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت

به گزارش ایزو وب، رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور بر استفاده از ظرفیتهای صنایع کشور و سرمایه گذاری آنان در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تاکید نمود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، عباسعلی نوبخت، رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در جلسه ستاد مردمی طرح کاشت یک میلیارد درخت از ورود و حمایت برخی صاحبان صنایع در این طرح آگاهی داد و اظهار داشت: از صنایع کشور انتظار داریم در امتداد مسؤولیت اجتماعی خود در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت و در مراحل تولید، کاشت و نگهداری از نهال که تضمین کننده امنیت زیستی، غذایی، ملی، اجتماعی و اقتصادی کشور است، مشارکت کنند.
وی اضافه کرد: برمبنای پروتکلهای کنوانسیون های بین المللی، صنایع و کسب و کارهایی که کربن منتشر می کنند باید برای جذب این آلاینده سرمایه گذاری و فعالیت کنند و راحت ترین کار برای این منظور، کاشت درخت است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اثربخشی کارهای بیولوژیک بیومکانیک و مکانیک آبخیزداری اظهار داشت: با این اقدامات علاوه بر تولید اکسیژن می توان سالانه در هر هکتار حداقل ۶۰۰ متر مکعب آب در آبخوان ها ذخیره کرد و میزان تولید علوفه را حداقل ۱۲۰ کیلوگرم در هکتار افزایش داد.
نوبخت در آخر اظهار داشت: اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت، حساسیت مردم را نسبت به منابع طبیعی بالا برده و مردم پیگیر اجرای این طرح خواهند بود.

1402/11/17
09:10:12
5.0 / 5
203
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web