رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان كرد

چرا به لبنیات یارانه داده نمی شود؟

چرا به لبنیات یارانه داده نمی شود؟

به گزارش ایزو وب، رئیس اتاق بازرگانی تهران ضمن اشاره به اهمیت مصرف لبنیات در سلامتی جامعه اظهار داشت: چرا به روغن و شکر که برای سلامتی ضرر دارند یارانه داده می شود، ولی به لبنیات که برای سلامتی هم مفید می باشد یارانه ای پرداخت نمی شود؟


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، محمود نجفی عرب در دومین همایش صنعت لبنیات با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در اقتصاد اظهار داشت: اگر بخش خصوصی توانمند باشد صدمه ها کمتر خواهد شد و بخش خصوصی در جهت توسعه سرمایه گذاری هم چابک تر است.
ایشان سپس با اشاره به سرانه مصرف لبنیات کشور اظهار داشت: دولت سال ۱۳۸۹ با قطع شیر یارانه ای و شیر مدارس صدمه جدی به حوزه سلامت وارد کرد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: ما به وزیر بهداشت اخطار می دهیم که قطع شیر قشر ضعیف جامعه چه صدمه هایی بهداشتی را به همراه دارد و دود آن به چشم وزارت بهداشت خواهد رفت. بنا بر این به انجمن صنایع لبنی پیشنهاد می نماییم که هشدارهای لازم را در این خصوص بدهند.
وی خاطرنشان کرد: چرا به روغن و شکر که برای سلامتی ضرر دارند یارانه داده می شود ولی به لبنیات که برای سلامتی هم مفید می باشد یارانه ای پرداخت نمی شود؟ در دهک های پایین نخستین کالایی که حذف می شود لبنیات است.
نجفی عرب اظهار داشت: از راه اتاق پیگیر یارانه شیر برای سه دهک پایین جامعه و شیر مدارس هستیم.
وی با اعلان اینکه ۴۲ سال است که درگیر قیمت گذاری دستوری هستیم، اضافه کرد: سالهاست اعلام کردیم که صنعت ارز ترجیحی نمی خواهد و اجازه دهید عرضه و تقاضا قیمتها را تعیین کند. اگر قیمت گذاری دستوری نباشد قیمت نه تنها بالا نمی رود بلکه حتی کاهشی هم می شود و بحث رقابت و نوآوری هم پیش می آید.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: برای رسیدن سرانه مصرف به ۹۰ کیلو باید برنامه ریزی نماییم و آنرا در دوره ۵ ساله برنامه هفتم توسعه قرار دهیم.
منبع:

1402/04/19
18:20:40
5.0 / 5
320
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web