مسیر قیمت نفت تغییر کرد

مسیر قیمت نفت تغییر کرد

ایزو وب: قیمت نفت تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به موفقیت آمیز بودن توافق سقف بدهی آمریکا که موجب ریسک گریزی سرمایه گذاران شد و پیام های متضاد تولیدکنندگان بزرگ که دورنمای عرضه را در آستانه دیدار وزیران اوپک پلاس تیره کرده است، رشدی که در ابتدای معاملات روز سه شنبه داشت را معکوس کرد و کم شد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۵۰ سنت معادل ۰.۷ درصد کم شد و به ۷۶ دلار و ۵۷ سنت در هر بشکه رسید در صورتیکه ابتدای معاملات ۰.۵ درصد افزوده شده بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۵ سنت کاهش، به ۷۲ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید. این شاخص به علت تعطیلات عمومی در آمریکا روز دوشنبه قیمت نهایی نداشت.

بعضی از قانونگذاران جمهوریخواه راستگرا روز دوشنبه اعلام نمودند ممکنست با توافقی که سقف بدهی آمریکا را زیاد می کند مخالفت کنند اما جو بایدن، رییس جمهور دموکرات آمریکا و کوین مک کارتی، رییس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا، نسبت به تصویب به این توافق خوش بین مانده اند. بایدن و مک کارتی آخر هفته درباره ی سقف بدهی آمریکا به توافق رسیدند و الان این توافق باید قبل از پنجم ژوئن، روزی که که وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نموده است این کشور قادر به انجام تعهدات مالی خود نخواهد بود، در کنگره تصویب شود.

پریانکا ساچودا، تحلیلگر بازار شرکت فیلیپ نوا در این زمینه اظهار داشت: بیانیه های متضاد جمهوری خواهان و قانون گذاران، سرمایه گذاران را در بلاتکلیفی نگه داشته است.

مهلت سقف بدهی تقریباً با نشست چهارم ژوئن تولیدکنندگان اوپک و متحدانش شامل روسیه مصادف می شود و ابهام درباره ی اینکه آیا این تولید کنندگان در بحبوحه افت اخیر قیمت ها، تولیدشان را به میزان بیشتری کاهش خواهند داد، بر بازار سنگینی می کند.

توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر شرکت فوجیتومی سکوریتیز در این زمینه اظهار داشت: سرمایه گذاران توجه خودرا به برآیند نشست تولیدکنندگان اوپک پلاس در آخر هفته جاری تغییر داده اند برای اینکه پیام های متضادی از طرف تولیدکنندگان نفت بزرگ وجود داشته است.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی هفته گذشته به فروشندگان استقراضی هشدار داد و این هشدار به منزله سیگنالی از احتمال کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس تفسیر شد. با این همه، اظهارات منابع آگاه و مقامات نفتی روسیه شامل الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه نشان میدهد سومین تولید کننده بزرگ نفت در جهان مایل است سطح تولید فعلی را بدون تغییر بماند.

طبق محاسبات رویترز، عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک پلاس که کاهش بیشتری تولید را در آوریل اعلام کردند، مجموع حجم کاهش اوپک پلاس را به ۳.۶۶ میلیون بشکه در روز رساندند.

تحلیلگران شرکت هایتونگ فیوچرز در یادداشتی نوشتند: این کاهش تولید داوطلبانه در آوریل، بازار را کاملا غافلگیر کرد. از ین جهت، سرمایه گذاران قبل از این که تصمیم نهایی اعلام گردد، به شدت محتاط هستند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار بخش خدمات و تولید چین که اواخر هفته جاری منتشر خواهد شد نیز برای یافتن نشانه هایی درباره ی روند احیای تقاضا برای سوخت در بزرگترین وارد کننده نفت جهان به دقت زیر ذره بین سرمایه گذاران خواهد بود.
1402/03/09
11:06:59
5.0 / 5
238
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web