آغاز برداشت جو از مزارع

آغاز برداشت جو از مزارع

به گزارش ایزو وب، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آغاز برداشت جو از مزارع این استان اطلاع داد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، جبرئیل برادری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ضمن اشاره به آغاز برداشت جو از مزارع استان تهران اظهار داشت: برداشت جو از مزارع استان از ۲۰ اردیبهشت ماه شروع شده و تابحال حدود ۵ هزار هکتار معادل ۲۵ تا ۳۰ درصد برداشت شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش های جوادآباد شهرستان ورامین و فشافویه شهرستان ری قطب تولید جو در سطح استان تهران به شمار می روند، اضافه کرد: پیشبینی می گردد هفته آینده هم روند برداشت گندم از مزارع آغاز خواهد شد.
برادری اضافه کرد: با عنایت به برگزاری جلسات مستمر خرید محصولات اساسی و هماهنگی های لازم با سایر دستگاههای دخیل در خرید و حمل محصولات استراتژیک برنامه ریزی ها با ۱۰ مرکز خرید تعیین شده گندم و دو مرکز خرید کلزا در سطح استان انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه تسهیل فرایند خرید با حضور ناظرین در این مراکز تا پایان فصل برداشت ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: الان مراکز خرید دولتی، سیلوی تهران و سیلوهای شهرستان های مجاور آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.
برادری تصریح کرد: بیشتر از ۴۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به کشت گندم اختصاص یافته است که تلاش می شود امسال بیشتر از سال قبل گندم تولیدی استان تحویل شبکه دولتی شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: بیشترین اراضی زیر کشت گندم و جو در استان تهران در شهرستان های ری و ورامین است که بیشترین میزان تولیدی گندم و جو در این ۲ شهرستان برداشت می شود.
وی همینطور در رابطه با میزان آفات در اراضی گندم و جو در استان تهران هم اظهار داشت: با اقدامات و برنامه ریزی مناسب پارسال سن زدگی مزارع گندم صفر و عاری از هرگونه آلودگی بود که سال جاری هم با اقدامات مراقبتی و حفاظتی مناسب سعی شده که این اراضی از هر گونه آفت و سموم ایمن باشند.


منبع:

1402/02/31
13:08:01
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web