شرایط ثبت نام در بزرگترین طرح فروش خودرو

شرایط ثبت نام در بزرگترین طرح فروش خودرو

ایزو وب: وزارت صمت با صدور اطلاعیه ای، جزییات طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی برمبنای پروسه نوبت دهی را اعلام نمود.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، وزارت صمت با صدور اطلاعیه ای، جزییات طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی برمبنای پروسه نوبت دهی را اعلام نمود.
طبق این اطلاعیه، پروسه طرح یکپارچه عرضه برمبنای پروسه نوبت دهی شامل سه مرحله زیر است:
مرحله اول: پیش ثبت نام متقاضیان برای فهرست نوبت دهی
مرحله دوم: نوبت دهی و اعلام زمان بندی به ازای هر محصول مشخص
مرحله سوم: قطعی کردن ثبت نام متقاضیان برمبنای فراخوان خودروساز
مرحله اول: پیش ثبت نام متقاضیان برای فهرست نوبت دهی
در این مرحله متقاضیان واجد شرایط طرف تقاضا مندرج در همین اطلاعیه، که وجه اعتبار لازم را در حساب وکالتی خود مسدود کرده اند امکان ثبت نام اولیه برای قرار گرفتن در فهرست نوبت دهی و یا حق تقدم خرید خودرو های داخلی برمبنای فهرست انتظار را خواهند داشت بدین سبب پیش نیاز ثبت نام متقاضیان برای فهرست نوبت دهی، وکالتی نمودن حساب شخصی متقاضی به نفع سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مسدود نمودن وجه اعتبار می باشد.
زمان پیش بینی شده برای وکالتی کردن حساب شخصی به نفع سازمان حمایت برای این طرح و مسدود کردن وجه اعتبار لازم در حساب مذکور از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ است؛ در این بین تا زمان ثبت نام اولیه، فهرست افراد مجاز برای پیش ثبت نام در سامانه برمبنای اطلاعات واصله از بانکها تهیه می شود.
صرفاً متقاضیان واجد شرایط که نسبت به تکمیل موجودی در حساب وکالتی خود اقدام نموده اند، می توانند از روز جمعه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ تا روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ نسبت به ثبت نام اولیه بمنظور قرارگیری در فهرست نوبت دهی خودرو های داخلی اقدام نمایند.
موجودی لازم برای انجام ثبت نام در لیست نوبت دهی همه خودرو های داخلی «صد میلیون تومان» است و این وجه اعتبار فقط لازم است تا زمان اعلام نتایج نوبت دهی در حساب شخصی وکالتی مشتریان وجود داشته باشد لازم به ذکر است که وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی فقط بمنظور شناسایی مشتریان واقعی در نظر گرفته شده است و برای همه متقاضیان طرح عادی و طرح پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت الزامی است.
ضروری است وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت های اختصاص (حداکثر تا پایان فروردین ماه) مسدود شود و قابل برداشت نیست، انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه توسط متقاضی در ضمن این مدت، به منزله انصراف از طرح تلقی می گردد و از فهرست انتظار حذف می شود.
امکان ثبت نام فقط در یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که قبل از این در فهرست نوبت دهی خودرو های وارداتی ثبت نام کرده اند، وجود ندارد. شود. ثبت نام وی ملغی می شود.
ثبت نام مرحله اول در فهرست نوبت دهی هیچ نوع حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی کند و تعهد خودروساز فقط برمبنای قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می گیرد.
ضروری است علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، همه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده چنانچه در هر مرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حائزشرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می شود.
شرایط عمومی تعیین شده مندرج در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت است.
مرحله دوم: نوبت دهی و اعلام زمان بندی به ازای هر محصول مشخص
پس از نوبت دهی فهرست متقاضیان واجد شرایط در ثبت نام اولیه، برمبنای برنامه تولید اعلام شده از طرف خودروسازان داخلی، زمان برنامه ریزی شده برای تحویل خودروی مدنظر به متقاضی در سامانه یکپارچه تعیین اولویت خودرو، اعلام می شود.
تبصره ۱: اعلام زمانبندی برمبنای فهرست انتظار در فروردین ماه ۱۴۰۲ و در سامانه https: //www.esalecar.ir به انجام می رسد.
تبصره ۲: قرار گرفتن متقاضی در فهرست انتظار برمبنای زمانبندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز بمنظور تحویل خودرو ایجاد نمی کند و این تعهد فقط بعد از انجام مرحله سوم و برمبنای انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و برمبنای مفاد قرارداد منعقده شکل می گیرد.
تبصره ۳: در این مرحله و بعد از اعلام نتایج زمانبندی متقاضی می تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید و در صورت تمایلِ متقاضی واجد شرایط برای تحویل خودرو مطابق با زمانبندی اعلامی در این مرحله، می تواند تا نسبت به قطعی کردن ثبت نام برمبنای فراخوان خودروساز و با تکمیل وجه در حساب خودروساز و برمبنای قیمت روز، اقدام نماید و یا آنکه با بیان انصراف بعد از اعلام نتایج زمانبندی، از فهرست انتظار خودروی مدنظر بیرون رود.
مرحله سوم: قطعی کردن ثبت نام متقاضیان برمبنای فراخوان خودروساز
در این مرحله و بعد از اعلام زمانبندی وعده فروش به متقاضیان و شکل گیری فهرست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است تا هرگونه فراخوان برای طرح های فروش خودرو را برمبنای نوبت دهی انجام شده، اعلام نماید بدین سبب خودروسازان به مرور زمان و فقط برمبنای فهرست اولویت بندی مذکور برای هر محصول، نسبت به فراخوان و قطعی کردن ثبت نام و انعقاد قرارداد فروش برمبنای قیمت روز خودرو، اقدام خواهند نمود.
تبصره ۱: قطعی کردن ثبت نام توسط خودروسازان در این طرح برمبنای فهرست نوبت دهی شده برمبنای قیمت روز منطبق بر دستورالعمل شورای رقابت می باشد.
تبصره ۲: در صورتیکه در طول فراخوان مشتری در زمان تحویل و یا انجام ثبت نام قطعی مشخص گردد که مشتری از خودروسازان داخلی خودرو خریداری نموده اند ثبت نام در این طرح کن لم یکن تلقی می گردد.


منبع:

1401/12/20
12:30:29
5.0 / 5
192
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web