تهیه کاداستر برای 135 میلیون هکتار اراضی ملی

تهیه کاداستر برای 135 میلیون هکتار اراضی ملی

به گزارش ایزو وب، ۱۳۵ میلیون هکتار از اراضی ملی در سامانه کاداستر جانمایی شده است.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به مناسبت هفته منابع طبیعی اظهار داشت: از ۱۳۷ میلیون هکتار عرصه های ملی، ۱۳۵ میلیون هکتار در سامانه کاداستر جانمایی شدند و ازاین رو اقدامی از ناحیه ما بر روی این اراضی متصور نیست.
حسین میررجبی اضافه کرد: از این ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی برای ۱۳۳ میلیون هکتار، سند مالکیت تک برگ به نمایندگی از سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور صادر گردیده است که جای تقدیر دارد.
وی عنوان کرد: تثبیت حاکمیت دولت و سنددار کردن اراضی ملی، کمک بزرگی به تثبیت اراضی کشاورزی می کند.
میررجبی افزود: تا امروز حدود ۶ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی تثبیت شدند و آماده صدور سند کشاورزی هستند.
وی در رابطه با سامانه پنجره واحد زمین هم اظهار داشت: در آبان ماه سال جاری این سامانه توسط معاون اول رئیس جمهوری به تمام دستگاههای کشور ابلاغ و لازم الاجرا شد.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افزود: یکی از زیرسامانه هایی که در این عرصه مشغول انجام وظیفه است، سامانه پایش اراضی است که به صورت هوشمند تمام تغییر کاربری های اراضی را در همه حوزه های عملیاتی دستگاه ها مورد رسیدگی قرار می دهد.
وی با اشاره به اینکه تابحال ۱۱ استان در حوزه منابع طبیعی از این زیرسامانه پایش اراضی بهره برداری می کنند، پیشبینی کرد: تا شهریور ماه سال آینده تمام استان ها از این زیرسامانه بهره مند شوند.


منبع:

1401/12/15
12:47:22
5.0 / 5
197
تگهای خبر: آینده , سازمان , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web