رئیس سازمان جهاد كشاورزی اردبیل:

اردبیل قطب تأمین و ذخیره گوشت کشور شد

اردبیل قطب تأمین و ذخیره گوشت کشور شد

به گزارش ایزو وب، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: با برنامه ریزی وزارت جهاد کشاورزی، استان اردبیل یکی از ۴ قطب کشور در تأمین گوشت قرمز انتخاب گردید.نادر تقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در چارچوب طرح تهاتر دام سنگین و سبک با نهاده های دامی قرار شده شرکتهای تولید محصولات کشاورزی عملیات خرید و کشتار دام را با همکاری پشتیبانی امور دام انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح بیشتر از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۰ هزار رأس دام سنگین با هدف تأمین و ذخیره سازی گوشت قرمز و عرضه آن به بازار در روزهای پایانی سال و ماه مبارک رمضان صورت می گیرد تا شاهد تنظیم قیمت گوشت در بازار باشیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی مناسبی را برای تأمین و تنظیم قیمت گوشت در بازار انجام می دهد تا با تولید و ذخیره سازی مناسب، پاسخگوی نیاز بازار بوده و جلوی واردات گرفته شود.
تقی زاده مصرف روزانه کشور را ۲۰۰ هزار تن اعلام نمود و اضافه کرد: با اجرای این طرح امیدواریم علاوه بر تأمین نیاز داخلی، امکان صادرات هم فراهم آید تا باکیفیت ترین گوشت وارد چرخه مصرف شود.
وی استان اردبیل را با داشتن سه میلیون و ۱۷۰ هزار واحد دامی جز قطب های تولید دام سنگین و سبک عنوان نمود و افزود: تولید گوشت در این استان ۲۹ هزار و ۳۰۰ تن است که ۱۴ هزار تن آن به مصرف داخلی رسیده و ۱۵ هزار تن مازاد تولید را داریم که به سایر استان ها ارسال می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی خوبی را در حمایت و پشتیبانی از دامداران انجام داده تا با خرید تضمینی گوشت و ذخیره سازی آن، شرایط مطلوبی را در عرضه این محصولات شاهد باشیم.


منبع:

1401/08/26
12:11:56
5.0 / 5
214
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web