رئیس قطر انرژی:

تجارت نفت و گاز باید از سیاست دور نگه داشته شود

تجارت نفت و گاز باید از سیاست دور نگه داشته شود

ایزو وب: رییس شرکت دولتی ˮقطر انرژیˮ اعلام نمود تجارت نفت و گاز باید از سیاست دور نگه داشته شود و خواهان سیاست هایی برای فاصله گرفتن از تحریم ها و توافق های ضد بازار آزاد شد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، این اظهارات سعد الکعبی که در آستانه کنفرانس مجمع کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در مصر عنوان شد، منعکس کننده دیدگاه های خیلی از بازیگران صنعت است که واهمه دارند طرح گروه هفت برای اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه، تجارت جهانی را فلج کند.

"قطر انرژی"، یکی از بزرگترین صادرکنندگان گاز طبیعی مایع (ال ان جی) در جهان است.

کشورهای صنعتی گروه هفت ماه گذشته موافقت کردند از پنجم دسامبر، برای فروش نفت روسیه، سقف قیمت نفت اعمال کنند. کمیسیون اروپا هفته گذشته تازه ترین تدابیر اضطراری خودرا برای مقابله با قیمت های بالای انرژی پیشنهاد کرد اما سقف قیمت برای گاز که میان کشورهای اتحادیه اروپا درباره ی آن اختلاف وجود دارد، در بین این تدابیر نبود.

بیش از ۱۵ کشور عضو اتحادیه اروپا شامل ایتالیا، لهستان، یونان و بلژیک، خواهان سقف قیمت برای گاز در اتحادیه اروپا شدند اما درباره ی مکانیزم آن اختلاف دارند. آلمان و هلند هشدار دادند سقف قیمت موجب خواهد شد کشورهای اروپایی برای خرید گاز در بازارهای جهانی در طول زمستان که عرضه روسیه اندک خواهد بود، با دشواری روبرو شوند.

کعبی که وزیر انرژی قطر هم است، اظهار داشت: دولت ها باید خرابکاری و حملات نظامی به زیرساخت انرژی یا شبکه های برق را محکوم کنند.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه ماه جاری حملات هوایی به اوکراین را تشدید کرد و موشک ها و پهپادها، شهرهای بزرگ و زیرساخت انرژی اوکراین را هدف گرفتند. وزیر انرژی اوکراین اعلام نمود حداقل نیمی از ظرفیت نیروی حرارتی اوکراین لطمه دیده است.

منبع:

1401/08/02
21:07:10
5.0 / 5
90
تگهای خبر: بازار , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web