راه و شهرسازی در یك هفته گذشته؛

بلیت های 6 میلیونی سفر هوایی اربعین

بلیت های 6 میلیونی سفر هوایی اربعین

به گزارش ایزو وب ایزو وب: وزیر راه و شهرسازی از تعیین قیمت 6 میلیون تومانی بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین آگاهی داد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، در هفته جاری، نشست کارگروه حمل و نقل ستاد اربعین در وزارت راه و شهرسازی و به ریاست محمد مخبر معاون اول رییس جمهور اجرا شد.
در اختتام این جلسه رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از تعیین قیمت ۶ میلیون تومان برای بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین آگاهی داد.
وی با تاکید بر ممنوع بودن فروش بلیت چارتری در روزهای اربعین، اعلام نمود: «شده کارهایم را رها کنم و در فرودگاه بنشینم، نظارت می کنم تا شرکت های هواپیمایی مبادرت به فروش بلیت پروازهای اربعین بالاتر از نرخ مصوب نکنند.»
شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نیز از شروع فروش بلیت سفرهای جاده ای و ریلی اربعین از ۱۶ شهریور امسال آگاهی داده است.
به گفته معاون وزیر راه، ۸ هزار دستگاه اتوبوس تحت نظارت سازمان راهداری به سفرهای اربعین اختصاص داده می شود و در کنار آن از اتوبوس های نیروهای مسلح نیز برای جابه جایی زوار استفاده خواهد شد.
سعید چلندری سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) هم از ممنوع بودن ورود زوار اربعین به این فرودگاه بدون در دست داشتن بلیت آگاهی داده و اعلام نموده است: نیروهای انتظامی مستقر در فرودگاه حضرت امام (ره) از ورود زوار اربعین به این فرودگاه بدون در دست داشتن بلیت ممانعت به عمل خواهند آورد.
حمید رضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم از شروع ساخت ۴ هزار واحد مسکن باقی مانده که بصورت مشارکتی میان بنیاد مسکن و شهرداری تهران در داخل پایتخت ایجاد می شود، طی یک ماه آتی آگاهی داد.
به گفته سهرابی، تا کنون ساخت ۶ هزار واحد از ۱۰ هزار واحدی که بنیاد مسکن و شهرداری تهران با هم مقرر است راه اندازی کنند، طی ۶ ماه گذشته شروع شده و با شروع به ساخت ۴ هزار واحد باقی مانده در شهریور امسال، تعهد ۱۰ هزار واحد مسکونی بنیاد مسکن و شهرداری تهران عملیاتی خواهد شد.
در هفته گذشته نرخ جدید عوارض آزادراه های مشارکتی ابلاغ گردیده بود که در این هفته و با دستور وزیر راه و شهرسازی نرخ های جدید که نسبت به سال قبل بطور متوسط ۲۸ درصد افزایش داشت، تعلیق شد و به نرخ های سابق بازگشت.


منبع:

1401/05/20
21:15:44
5.0 / 5
201
تگهای خبر: سازمان , شركت , قیمت , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web