ابهام در قیمت سفرهای اربعین و خط و نشان های وزیر

ابهام در قیمت سفرهای اربعین و خط و نشان های وزیر

ایزو وب: در شرایطی که حدود 40 روز تا اربعین امسال باقی مانده هنوز قیمت های قطعی برای انجام سفرهای اربعین اعلام نشده اما وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که حتی اگر شخصا در فرودگاه مستفر شوم اجازه افزایش قیمت بلیت هواپیما را نمی دهم.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، اواخر شهریور ماه امسال اربعین امسال فرا می رسد و بر خلاف سالهای کرونائی گذشته پیش بینی اعزام حدود پنج میلیون زائر ایرانی از طرف وزارت راه و شهرسازی انجام شده است که تعدادی از زوار با هواپیما و قطار و بسیاری دیگر بوسیله زمینی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

نکته ای که همچنان برای زوار اربعین مشخص نشده، قیمت بلیت حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی و برخی جزئیات در این زمینه است که البته روز گذشته قسمتی از این جزئیات از زبان وزیر راه شهرسازی در جلسه ستاد اربعین عنوان شد.

رستم قاسمی ا اشاره به پیش بینی جمعیت ۵ میلیون نفری مسافران اربعین و همزمانی آن با سفرهای تابستانی، اظهار داشت: درحال آماده سازی شرایط مرزها برای زائرانی که با خودرو های شخصی خود سفر می کنند هستیم.

وی اضافه کرد: در زمینه حمل و نقل ریلی حدود ۳۰۰ هزار نفر، در بخش هوایی حدود ۶۰ هزار نفر و در بخش جاده ای نیز بیشترین حجم یعنی حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر جابه جا خواهند شد. وی درباره نرخ بلیت ها در شقوق مختلف حمل و نقل برای ایام اربعین اظهار داشت: فعلا نرخ مصوب برای پروازهای عتبات عالیات ۶ میلیون تومان است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: برای قیمت گذاری نرخ بلیت اتوبوس نیز جلسات با اصناف ادامه دارد و نتیجه آن به زودی اعلام می شود اما اجازه نمی دهیم در هیچ حوزه ای شامل حمل و نقل زمینی، هوایی و ریلی قیمت بلیت طی ایام اربعین سال جاری افزایش یابد.

قاسمی بر ممنوعیت فروش چارتر بلیت هواپیما برای سفر به عتبات عالیات در روزهای اربعین اصرار کرد و اظهار داشت: به سازمان هواپیمایی کشوری فرمان داده شد که به هیج عنوان بلیت چارتری در روزهای اربعین به فروش نرسد، بدین سبب تقاضا می کنم هیچکس بلیت چارتری نخرد و ایرلاین ها نیز بلیت چارتری نفروشند. همین طور آژانس های هواپیمایی که مبادرت به فروش بلیت جارتری می کنند مطمئن باشند که اجازه پرواز نخواهیم داد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون با حدود ۵ ایرلاین همچون ایران ایر، آسمان، کیش ایر، قشم ایر و معراج می توان بیش از ۶۰ هزار نفر مسافر را انتقال داد.

وی ضمن سفارش به ایرلاین ها برای همکاری با زوار در روزهای اربعین اظهار داشت: حتی اگر شخصا در فرودگاه مستقر شوم اجازه تغییر نرخها را نخواهم داد تا ‌پریشانی های سال قبل در فروش بلیت تکرار نشود. البته برای ایرلاین هایی که همکاری کنند مشوق هایی برای جبران کاهش قیمت آنها در پروازهای نجف در نظر گرفته خواهد شد.

نکته ای که در صحبت های وزیر راه و شهرسازی مغفول مانده و زوار اربعین به دنبال آن هستند، این است که چگونه و با چه قیمتی می توانند بلیت سفرهای خودرا به مقصد نجف خریداری کنند یا این که به عنوان مثال اگر بخواهند با خودروی شخصی خود از مرز بیرون بروند چه کاری باید انجام دهند و هزینه کاپوتاژ خودروی آنها چقدر است؟

منبع:

1401/05/19
12:02:35
5.0 / 5
211
تگهای خبر: اصناف , سازمان , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web