پیام امیر عبداللهیان برای نشست چالش های تولید و صادرات خرما

صادرات غیرنفتی یک راهبرد اساسی در خنثی سازی تحریم های ظالمانه است

صادرات غیرنفتی یک راهبرد اساسی در خنثی سازی تحریم های ظالمانه است

پیام وزیر امور خارجه کشورمان به پنجمین نشست میز ملی خرما در شهرستان دشتستان توسط نماینده شرکت کننده از طرف وزارت امور خارجه قرائت شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، این جلسه با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران کل اقتصادی استان های خرما خیز، نمایندگان بخش خصوصی، اتاق های تجاری و تعاون با موضوع و محوریت بررسی چالش های تولید و صادرات خرما از انجام شد.
پیام حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به این جلسه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین مقابل السلام را تسلیت عرض نموده و از تشکیل این گردهمایی در خطّه قهرمان پرور " دشتستان " و سرزمین نخل بسیار خرسندم.
اهمیت صادرات غیر نفتی و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی کشور، همیشه به عنوان موضوعی مهم مورد توجه و بررسی بوده است. صادرات غیر نفتی یک راهبرد اساسی در تحکیم بنیان های اقتصاد مقاومتی، تنوع بخشی به درآمدهای ارزی کشور، دوری از اقتصاد تک محصولی و خنثی سازی تحریم های ظالمانه است. تحریم هایی که در وهله نخست جریان درآمدی کشور را نشانه گرفته است.
در این میان بخش کشاورزی کشور، جایگاه و سهم شایانی در اقتصاد ملی ایفا نموده و اقلیم چهار فصل میهن عزیزمان، به حوزه باغبانی برکت و تنوعی مثال زدنی در سطح جهان بخشیده است.
اشتغال گسترده، ارزش افزوده بالا و رتبه ممتاز در صادرات کشاورزی، وجه تمایز محصولات باغبانی کشور بوده و در این میان "خرما" نعمت و محصولی نام آشنا و دیرینه است و سزاوار توجهی مضاعف.
وزارت امور خارجه در راه دستیابی به توسعه و تنوع بخشی مقاصد صادراتی، افزایش سهم در بازار های هدف و کمک به جذب سرمایه گذاری خارجی در تقویت زیر ساختهای مطلوب، آماده همکاری و مشارکت نزدیک با دست اندر کاران و فعالان این محصول باارزش می باشد.
در آخر فرصت را مغتنم شمرده از زحمات و کوشش های برگزارکنندگان این همایش و فعالان عرصه پرورش نخل، تولید و صادرات خرما قدردانی نموده و توفیقات شما عزیزان را در سربلندی و آبادانی این سرزمین قهرمان پرور از خدای متعال مسئلت دارم.

حسین امیر عبداللهیان
وزیر امور خارجه1401/05/13
13:32:37
5.0 / 5
49
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجاری , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web