میرزایی:

بند ریال را از ناف دلار نبریم اقتصاد ایران مستعمره دلارهای آمریکا باقی می ماند

بند ریال را از ناف دلار نبریم اقتصاد ایران مستعمره دلارهای آمریکا باقی می ماند

به گزارش ایزو وب نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر بند ریال را از ناف دلار نبریم و پول کشور را به طلا میخکوب نکنیم، اقتصاد ایران همچنان مستعمره دلارهای آمریکایی باقی خواهد ماند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حسین میرزایی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: می خواهم درباره تغییر پول ملی سخن بگویم، تغییر پول اعتباری که روزانه هزاران میلیارد تومان مال حرام را به سفره مردم مسلمان وارد می نماید.
وی خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: در تجربه اخیر اصلاح اقتصادی کشور آیا مزایای جراحی اقتصادی دولتی سیزدهم به ثمر نشست یا باز هم شاهد اثرات سوء آن بر اعتماد مردم بر اثر کاهش ارزش ریال بودیم؟ اما اگر همین کار بر بستر پول باثبات اجرا می شد، می توانستیم از مزایای آن استفاده نماییم.
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۵ حضرت آقا فرمودند اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دیگر را نیز نجات داده اند، اما دود اشکالات ذاتی پول های اعتباری همچون ریال به چشم چه کسانی رفته و می رود؟ مگر نه این است که حقیقت پول، قدرت خرید آن است؟ در بستر پول اعتباری جهل در ثمن معامله واقع می شود. مگر نه این است که ارزش ریال متاثر از هزاران پارامتر اقتصادی، سیاسی و غیره است به صورتی که خبر لغو یک جلسه مذاکراتی و یا تغییر یک بند بودجه، ارزش پول کل مردم ایران را متاثر می کند. مگر نه این است که همه پول های اعتباری دنیا در ذات خود تحت سروری و آقایی دلار هستند؟
میرزایی در ادامه اضافه کرد: مگر نه این است که نظام سلطه بوسیله پول اعتباری، تورم خودرا به دنیا صادر می کند؟ مگر نه این است که واحد پولی ریال در ذات خود یک دور باطل را حمل می کند؟ مگر نه این است که امروز با اهمیت ترین مانع سرمایه گذاری در تولید، نوسان ریال است؟ نوسان ارزش ریال از طرفی ورشکستگی های بسیاری را رقم زده و از طرفی ثروت های باد آورده را نصیب عده ای می کند.
وی با اشاره به اینکه مگر نه این است که واحد ریالی پول سبب محجوریت روز افزون احکام شرعی اقتصادی اسلام شده است؟ اظهار داشت: امروز پرداخت دیه، مهریه، مضاربه، خمس و زکات با ریال ممکن نیست و حذف ربا از ذات نظام پول و اعتباری غیر امکان دارد. مگر نه این است که ثبات و آرامش اقتصادی بعنوان دستور رهبر معظم انقلاب در سیستم ریالی نا ممکن است؟
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه اظهار داشت: فعالان اقتصادی کشور هر لحظه باید محاسبه کنند که ارزش ریال بالا رفته یا پایین آمده، مگر نه این است که پول اعتباری زمینه کسب مال باطل را فراهم نموده و سبب گردش ثروت در دست ثروتمندان شده است بگونه ای که الان ۶۵ درصد از نقدینگی کشور تنها در کمتر از یک درصد حساب ها قرار دارد.
میرزایی با اشاره به اینکه مگر نه این است که پول اعتباری امکان خلق پول از هیچ را فراهم می آورد که عامل اصلی تورم است، اظهار داشت: این به معنای امکان سرقت سیستمی ارزش پول است که سیستم بانکی هزینه آنرا از جیب ملت می دزدد. برای مثال کمرنگ چاپ کردن ۴ صفر بر روی تعدادی از اسکانس ها به چه معنایی است و آیا برای برون رفت از این بحران، راهکاری هم وجود دارد؟
وی ادامه داد: طلایی کردن پول، تزریق باردیگر خون سالم به شریان های اقتصاد ایران است. حضرت امام صادق (ع) فرمودند خداوند متعال، طلا و نقره را برای معاملات و ذخیره ارزش خلق نمود. نظام پولی مبتنی بر طلا و نقره در شرایط مختلف، امتحان خودرا پس داده است و نظام پول- طلا می تواند بعنوان یک نظام پولی مستقل از دلار و هر ارز اعتباری، تحریم پولی را ناممکن سازد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم در ادامه خاطرنشان کرد: اهمیت مطلب تا آنجا است که در دیدار اخیر رییس جمهور روسیه با مقام معظم رهبری، معظم له فرمودند دلار را باید به تدریج از معاملات جهانی خارج کرد. نظام پول- طلا به علت عدم خلق پول گرفتار تورم و بهره نمی گردد و قدرت خرید خودرا حفظ می نماید و ثروت های باد آورده ناشی از تورم و ورشکستگی های ناشی از رکود بلاموضوع می شود.
میرزایی نظام پول- طلا را متناسب با نظام اقتصادی و احکام مالی اسلام دانست و تصریح کرد: حذف ربا تنها در شرایط ثبات بلندمدت ارزش پول امکان پذیر است. نظام پول- طلا سبب توزیع ثروت و تخصیص عادلانه منابع پولی کشور می شود و رانت نامشروع خلق پول از هیچ را بلاموضوع می کند.
وی با اشاره به اینکه نظام پول- طلا اقتصاد مقاومتی را معنادار می کند، چونکه اقتصاد مقاومتی بدون پول مقاوم امکان پذیر نیست، اظهار داشت: اگر بند ریال را از ناف دلار نبریدیم و پول کشور را به طلا میخکوب نکردیم، به صراحت می گویم اقتصاد ایران همچنان مستعمره دلارهای آمریکایی باقی خواهد ماند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: البته گردش پول طلا توسط ابزارهای نوین خدمات پولی میسر است، اما مهم این است که منابع و مصارف بودجه، حقوق، قیمت ها و محاسبات اقتصادی کشور به پول- طلا منتقل شود و معیار همه آنها طلا باشد.
منبع:

1401/05/09
13:07:29
5.0 / 5
72
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web