جذب سریعتر جوانان به بازار کار با مهارت آموزی

جذب سریعتر جوانان به بازار کار با مهارت آموزی

یک فعال حوزه کار اعتقاد دارد مهارت آموزی در کنار دروس نظریه سبب می شود دانشجویان با محیط کسب و کار آشنا شده و سریعتر جذب بازار کار شوند.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز در بحث راه اندازی کسب و کار باید کسانی را که دارای مهارت و هنری هستند ولی سرمایه مورد نیاز را در اختیار ندارند، حمایت نماییم تا بتوانند وارد بازار کار شوند.
وی ادامه داد: وقتی افراد قادرند با سرمایه اندک کارآفرینی و اشتغالزایی کنند باید کمک نماییم تا موانع پیش روی آنها برداشته شود.
این فعال حوزه کار، گذراندن آموزشهای مهارتی را در درک بهتر افراد از محیط کار موثر خواند و اظهار داشت: کسانی که می خواهند وارد بازار کار شوند، باید در کنار دروس نظریه دوره های مهارت آموزی را هم ببینند. این کار در آینده شغلی افراد اثرگذار است.
ابوی درعین حال بر ضرورت انطباق رشته های دانشگاهی با نیاز بازار کار تصریح کرد و اظهار داشت: در شرایطی که بازار کار تحت تأثیر عوامل گوناگونی از قبیل بیکاری و کرونا درحال تغییر است، بهتر است دانشجویان و تحصیلکردگان آموزشهای مهارتی را فرا گیرند و این کار از سنین پایین تر و پایه های دبستان و دبیرستان شکل گیرد.

این فعال حوزه کار در انتها با تکیه بر گسترش فعالیت های نوآورانه و دانش بنیان در کشور تصریح کرد: جوانان خلاق که دارای ایده های کارآفرینی و دانش بنیان هستند باید مورد حمایت قرار گیرند و تسهیل صدور مجوز کسب و کار یا پرداخت وام های خوداشتغالی و تسهیلات ارزانقیمت همچون کارهایی است که میتوان برای پشتیبانی از آنها انجام داد.

منبع:

1401/04/27
13:37:00
5.0 / 5
362
تگهای خبر: آموزش , آینده , بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web