فدرال رزرو بازارهای جهانی را به لرزه در آورد

فدرال رزرو بازارهای جهانی را به لرزه در آورد

سهام آسیایی در روز چهارشنبه بعد از شروع قدرتمند در بعضی بازارها، گوی سبقت را از وال استریت ربود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، تشدید سیاست پولی فدرال رزرو ایالات متحده برای مهار تورم فزاینده، بازارهای جهانی را به لرزه درآورده است و نگرانی سرمایه گذاران را که قبل از این به سبب قرنطینه کووید چین و تهاجم روسیه به اوکراین به وجود آمده بود را عمیق تر کرده است.
اما خبرهای خوبی از ایالات متحده در روز سه شنبه منتشر گردید و داده ها حاکی از افزایش هزینه های آمریکایی ها در ماه آوریل است. فروش خرده فروشی ۰.۹ درصد افزوده شد که تا حدی با افزایش مجدد خرید خودرو تقویت شد.
ادوارد مویا از اواندا اظهار داشت: «اقتصاد درحال کند شدن است اما مصرف کننده همچنان خوب بنظر می رسد به این معنا که اقتصاد همچنان در راه جلوگیری از رکود اقتصادی قرار دارد».
وی ادامه داد: تولید صنعتی نیز در آوریل افزوده شد که یکی دیگر از نشانه هایی است که اقتصاد هنوز درحال سقوط نیست. وال استریت با افزایش قیمت بسته شد و نزدک غنی از فناوری نزدیک به ۳ درصد جهش کرد.
توکیو، سیدنی و سنگاپور در معاملات چهارشنبه به سبب افزایش قیمت در نیویورک افزایش یافتند با این وجود، تا اواسط صبح، هنگ کنگ و شانگهای بعد از شروعی مثبت در قلمرو منفی فرو رفتند.
داده های مصرف کننده آمریکا در اوایل این هفته به تقویت چین افزود و مقامات گفتند: شانگهای، موتور اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان، کسب وکارها را به تدریج بازگشایی خواهدنمود.
بیزنس نقل کرد: بانکهای مرکزی در سرتاسر جهان نگران افزایش سرسام آور قیمت ها هستند و روز سه شنبه، جروم پاول، رییس فدرال رزرو اظهار داشت که باید شواهد روشن در خصوص کاهش تورم را پیش از عقب نشینی از تلاش ها برای بهبود اقتصادی ببیند.1401/02/28
14:05:50
5.0 / 5
222
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web