استاندار گلستان در دیدار معاون جهاددانشگاهی كشور:

پای کار جهاددانشگاهی ایستاده ام

پای کار جهاددانشگاهی ایستاده ام

به گزارش ایزو وب گلستان استاندار گلستان با اشاره به پروژه های بزرگ اجرا شده توسط جهاددانشگاهی، اظهار نمود: از دیدن نتایج این پروژه ها انرژی مضاعف می گیرم.


دکتر علی محمد زنگانه امروز در دیدار با دکتر پور عابد معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور با ابراز خرسندی از توفیقات جهاددانشگاهی و نگاه مثبت رهبر معظم انقلاب به این نهاد انقلابی، اظهار نمود: بنده سالهاست جهاددانشگاهی را می شناسم و با کارهای بزرگ و افتخارآمیز آن برای کشور و انقلاب آشنا هستم.
وی بابیان این که در زمان راه اندازی جهاددانشگاهی در گلستان شاهد تلاش ها و پیگیری های همکار و دوست جهادگرمان دکتر عبدالرضا حاجیلری بودم، افزود: امروز هم همه همت و توانتان را برای توسعه استان گلستان بگذارید و بدانید که استان به شما و دانشتان نیاز دارد.
جهاددانشگاهی برای احیای تولید ماهیان خاویاری کمک کند
استاندار گلستان با بیان آمادگی این استان برای همکاری و پشتیبانی از طرح های دانش بنیان جهاددانشگاهی، اشاره کرد: در زمینه ایجاد مرکز ملی ذخایر ژنتیک اسب اصیل ترکمن، مرکز تخصصی خدمات اسب و به نژادی آن با نگاه اولویت دار در کنارتان خواهیم بود.

زنگانه از دغدغه مندی جهاددانشگاهی در زمینه غربالگری و درمان سرطان سینه در استان گلستان تشکر کرد و اظهار داشت: در زمینه تامین زیرساخت ها و هر کمک دیگری که مجموعه استان می تواند انجام دهد حتما به اجرای طرح شما کمک خواهیم کرد.
روی کمک و همراهی من حساب کنید
وی پروژه های پیشنهادی استان گلستان برای تحقیق و حل مشکل توسط جهاددانشگاهی را در سه محور دانست و اظهار داشت: علاوه بر مسائلی که شما به درستی بر روی آن متمرکز شده اید حل مساله زیست محیطی استحصال ید در شمال استان و کارخانه سیمان در شرق گلستان، همین طور موضوع تولید و تکثیر ماهیان خاویاری و کاهش سن بلوغ آنها درخواست ما از شماست.
استاندار گلستان با تاکید بر این که در راه اجرای طرح های دانش بنیان در سطح استان گلستان به هر کمکی نیاز دارید روی من حساب کنید، اظهار داشت: پای کار جهاد دانشگاهی شخصا ایستاده ام و اگر پیگیری و مجاهدت از طرف شما مستمر و مداوم باشد به نتایج این جلسه بسیار امیدوار هستم.
برای حل مشکلات اصلی استان در کنار شما هستیم
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور نیز در این نشست با ابلاغ سلام گرم و صمیمانه رییس جهاد دانشگاهی به استاندار و مردم شریف استان گلستان، اظهار نمود: ما در جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس در سال ۱۳۵۹ تا کنون تلاش نموده ایم در خدمت مردم و کشور عزیزمان باشیم.
دکتر محمدرضا پورعابد با اعلان اینکه ما ادعا نمی نماییم که تمام مشکلات کشور را جهاددانشگاهی باید حل نماییم، اضافه کرد: اما به صراحت اعلام می نماییم آماده ایم و ادعا میکنیم در هر استان دانش و فناوری به روز دنیا را که در اختیار جهاددانشگاهی است برای حل مشکل و مساله های اصلی آن استان قرار دهیم.
وی با تشریح تعدادی از دستاوردهای جهاددانشگاهی کشور در زمینه های مختلف علوم فنی، مهندسی، پزشکی، زیرساختی، دفاعی و صنعتی، اشاره کرد: ما در بیش از چهار دهه گذشته در هرجایی که انقلاب اسلامی نیاز به کمک و حضور جوانان نخبه برای راهنمایی داشته است با قدرت و توکل بر توان دانشمندان داخلی ورود کرده و به لطف خدا م بی بوده است.

حمایت استاندار از پروژه های بزرگ توسعه ای لازمه کار است
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور با تاکید بر این که برمبنای نیازسنجی ها و مطالعات اولیه در استان گلستان توسعه کارهای پژوهشی و فناورانه در این استان در چند محور تدوین شده است، افزود: ایجاد مرکز غربالگری، تشخیص و درمان سرطان سینه، ایجاد مرکز ذخایر ژنتیک اسب اصیل ترکمن و به نژادی این اسب اصیل در کنار توسعه و تکمیل زیرساختهای دهکده گیاهان دارویی این سه محور مهم و اساسی است.
پور عابد با اشاره به این که در هر کدام از پروژه ها در صورت حمایت استاندار و مسئولان منطقه ای جهاددانشگاهی نیز ضمن انتقال فناوری و دانش مربوطه اعتبارات متناسبی را نیز اختصاص می دهد، اشاره کرد: نکته مهم برای ما خواست و اراده استانها برای توسعه دانش بنیان است.
وی از تشکیل کار گروهی جهت بررسی و تهیه طرح مقدماتی پیرامون پروژه های پیشنهادی جهاد دانشگاهی و درخواست های استاندار محترم گلستان آگاهی داد و اظهار داشت: این کارگروه به ترتیب اولویت و بازدهی بالاتر پیگیری لازم برای اجرای شدن پروژه های مدنظر را صورت خواهد داد.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا در این جلسه مدیرکل راهبری پژوهش و مدیرکل منابع طبیعی و کشاورزی جهاددانشگاهی کشور، رییس و معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان گلستان، سردبیر ایسنا گلستان و همین طور معاونین عمرانی و اقتصادی استاندار و رییس سازمان برنامه و بودجه این استان حضور داشتند.
منبع:

1401/02/26
10:06:10
5.0 / 5
232
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web