باهنر در نشست جامعه اسلامی مهندسین:

توقع بی جا برای دولت سیزدهم ایجاد نکنیم

توقع بی جا برای دولت سیزدهم ایجاد نکنیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه نباید درباره دولت سیزدهم توقع و تبلیغ بی جا ایجاد نماییم، اظهار داشت: تبلیغات غلو شده درباره دولت سیزدهم نادرست و مضرّ است.



به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین امروز (شنبه) با حضور محمدرضا باهنر دبیرکل این حزب و سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد برگزار شد.
باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در این جلسه ضمن اشاره به جلسات و دیدارهای مختلف با دولتمردان و اعضای دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مباحثات و جلسات عنوان کردیم که پس از شروع به کار کابینه سیزدهم انقدر اتفاقات مختلف روزمره از سیل و زلزله تا اعتراضات و انتقادات پیش خواهد آمد که گرفتار خواهید شد؛ با اینکه رسیدگی به مسائل روزمره حائز اهمیت می باشد، اما نباید همه وقت و توان موجود به آنها اختصاص داده شود.
وی با اشاره به اینکه برخی گرفتاری های موجود تلنباری از اشتباهات و کم کاری ها در چهل سال قبل است، اظهار نمود: هر دولتی را که نقد نماییم، میتوان عیوب و نقاط ضعف خیلی از آنرا بشماریم؛ ولی هر دولتی نتایجی هم داشته است. متأسفانه روالی در کشور ما بود که هر مسئولی روی کار می آمد، اصرار داشت مسئولِ قبل از خویش را ناکارآمد بخواند، اما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این چنین نبوده و نیست.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر این که خدمات جمهوری اسلامی در این چهل سال طوماری بلند است، خاطرنشان کرد: مهم این است که امروز ضمن مدیریت مسائل روزمره، به مشکلات موجودی که کم هم نیستند، رسیدگی شود.
باهنر افزود: خیلی از مسائل کشور احتیاج به اصلاح ساختار، رویکرد و عملکرد دارد که گاهی در روند رسیدگی به مسائل روزمره از آنها غافل شده ایم.
وی ضمن اشاره به حضور سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد در نشست جامعه اسلامی مهندسین، اظهار داشت: مناطق آزاد یکی از مسائل مهم در کشور است؛ وقتی از دوستان در مجلس سؤال می نماییم که چه تعداد منطقه آزاد مدنظرتان هست، آنقدر پیشنهاداتشان زیاد است که می گوییم بخشی از کشور را هم برای سرزمین اصلی نگاه دارید.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به اینکه هدف مناطق آزاد، رشد تولید و صادرات و دسترسی به فناوری روز و تجمیع سرمایه ها است، اظهار داشت: مناطق آزاد با زحمت و کار مسؤلان طراحی شد و کارهای مثبت و قابل توجهی در آنها انجام گرفت؛ زیرساخت هایی به وجود آمده است، اما به نظر می آید در مجموع به یک اصلاح اساسی نیاز دارد. باهنر با تاکید بر این که قطار مناطق آزاد باید روی ریل صحیح بیفتد، بیان نمود: اصلاح ضروری چیزی جز افزایش میزان تولید و رقابت در این مناطق نیست؛ با رقابت صحیح هم باید بتوانیم صادرات را توسعه بدهیم و هم خویش را از واردات بی حد نجات دهیم. وی با اشاره به اینکه این که اگر بخواهیم همه چیز را خودمان تولید نماییم تصمیمی دور از خرد است، اظهار نمود: در منطقه، هر کشوری در موضوعی توانایی و تخصص دارد؛ اما ما هم باید نقش خویش را در تجارت منطقه مشخص، تثبیت و تلاش نماییم که جهت نامتوازن بازرگانی را تغییر دهیم و این جهت به سمتی برود که صادرات از واردات فزونی بگیرد. دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین ضمن اشاره به این که تحریم ها هم نقش مؤثری در این روند دارند، بیان نمود: برخی مسائل مثل تحریم ها از اختیار ما خارج است، اما ما باید با اقتدار مقابل آنها بایستیم و عمل کنیم؛ ما امید داریم دولت سیزدهم بتواند قطارها را روی ریل اصلی و به مسیر درست برگرداند. باهنر با اشاره به اینکه نباید درباره دولت سیزدهم توقع و تبلیغ بی جا ایجاد نماییم، خاطرنشان کرد: کسانی که به تبلیغات غلو شده درباره دولت سیزدهم دامن می زنند، کار نادرستی می کنند چون که ایجاد توقع بی جا مضر است؛ ما توقع نداریم همه چیز ناگهانی حل شود، اما مسیرها باید طوری اصلاح گردد که کارآفرینان، تحصیل کردگان و سرمایه داران به ادامه مسیر و آینده ترغیب و تشویق شوند. دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: توقع نداریم تا اسفند ۱۴۰۰ به نتیجه نهایی برسیم، اما دوست داریم بشنویم که برخی مسائل درحال اصلاح است، این توقعی است که ما داریم.

1400/09/06
20:57:29
5.0 / 5
218
تگهای خبر: آینده , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web