نماینده مجلس:

آب سد کوچری تا یک سال آینده به خانه ساوجی ها می آید

آب سد کوچری تا یک سال آینده به خانه ساوجی ها می آید

نماینده مردم ساوه و زرندیه اظهار داشت: طی جلساتی که با وزیر نیرو داشتیم مقرر شد با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد تومان ظرف یکسال آینده آب شیرین و باکیفیت از سد کوچری به خانه ساوجی ها بیاید.حجت الاسلام محمد سبزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: از آغاز آغاز به کار مجلس دوازدهم پیگیری اجرای طرح انتقال آب به ساوه بودیم و همه تلاش خویش را برای تکمیل طرح و بهره مندی مردم ساوه از این نعمت الهی به کار گرفتیم.
وی اضافه کرد: با وجود دشوار بودن عملیات اجرایی این طرح اما تلاش خواهیم کرد تا آرزوی دیرینه جمعیت افزون بر ۳۰۰ هزار نفری شهرستان ساوه در برخورداری از این نعمت بعد از سال ها محقق شود.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس خاطرنشان کرد: تابحال کار لوله گذاری ۳۵ کیلومتر از مسیر خط انتقال این طرح انجام شده است. سرمایه گذار در دولت قبل برای تکمیل پروژه انتقال آب از سد کوچری اعلام آمادگی کرد. آورده سرمایه گذار در آن زمان ۸۰۰ میلیارد تومان بود که با یک سال تنفس رقم بازپرداخت آن تقریباً به ۳ میلیارد تومان می رسید اما پرداخت این مبلغ برای دولت سیزدهم در شرایط فعلی کشور مقدور نبود.
حجت الاسلام سبزی اظهار داشت: طی جلساتی که با وزیر نیرو داشتیم قرار بر این شد از منابع دولتی مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه انتقال آب از سد کوچری به ساوه تخصیص داده شود تا ظرف یکسال آینده آب شیرین و باکیفیت از سد کوچری به خانه ساوجی ها بیاید و کام مردم ساوه شیرین شود.
وی اضافه کرد: پروژه آبرسانی به شهر ساوه و روستاهای مسیر خط انتقال از سد کوچری ۱۳۰ کیلومتر طول داترد و این پروژه می تواند که ۴۴۰ لیتر در ثانیه را از مسیر خط انتقال آب سد کوچری به قم به سمت شهرستان ساوه منتقل کند.

1400/08/30
11:47:42
5.0 / 5
63
تگهای خبر: آینده , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web