ورود محصولات پتروشیمی ونزوئلا به آمریکا به رغم تحریمهای واشنگتن

ورود محصولات پتروشیمی ونزوئلا به آمریکا به رغم تحریمهای واشنگتن

مواد پتروشیمی ونزوئلایی تولید شده توسط جوینت ونچرهای پکیوِن و شرکای خارجی این شرکت دولتی با وجود تلاشهای واشنگتن برای محدود کردن تجارت با این تولیدکننده نفت و گاز عضو اوپک، وارد آمریکا شدند.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، آمار گمرکی آمریکا نشان میدهد دستکم دو محموله متانول که محصول صنعتی پرکاربردی است و قیمتش امسال بالا رفته است، از اکتبر و به دنبال توسعه سریع فروش جهانی محصولات پتروشیمی ونزوئلا، در بنادر منطقه هیوستون تخلیه شده اند.

صادرات این محموله ها تلاش جدید ونزوئلا برای افزایش درآمد را نشان میدهد. تحریمهای آمریکا مقابل صنعت نفت ونزوئلا، صادرات نفت این کشور را به پایینترین میزان در ۷۷ سال اخیر رسانده است. این تحریمها با هدف سرنگونی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا وضع شده اند اما مادورو اصرار دارد که در یک انتخابات آزاد و منصفانه در سال ۲۰۱۸ پیروز شده است.

سخنگوی میتسوبیشی به رویترز اظهار داشت: شرکت میتسوبیشی بعد از یک وقفه چند ساله، صادرات متانول به آمریکا را در سال ۲۰۲۱ از جوینت ونچر "متور" در ونزوئلا از سرگرفته است. سهامداران "متور" شامل شرکت پکیوِن هستند.

در اطلاعات گمرکی آمریکا، بندر نفتی خوزه ونزوئلا مبدا اصلی یکی از دو محموله متانول عنوان شده است اما طبق آمار رفینیتیو آیکان، هر دو محموله مستقیما از ونزوئلا ارسال شده اند.

بر اساس فرمان اجرائی سال ۲۰۱۹ آمریکا، صنعت نفت ونزوئلا هدف تحریم قرار گرفت و شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا و شرکتهای تابعه اش در فهرست سیاه قرار گرفتند. فرمان بعدی تحریمها را گسترده کرد و شرکتهایی را هدف قرار داد که متعلق به دولت بوده یا تحت کنترل آن قرار دارد اما از شرکت دولتی پکیوِن نام نبرد.

دانیل پیلارسکی، از شرکای شرکت حقوقی "واتسون فرلی اند ویلیامز" در نیویورک که متخصص مبادلات فرا مرزی و تحریمهای تجاری آمریکاست، اظهار داشت: خود "متور" نباید هدف تحریمها قرار داشته باشد. با این وجود اگر پکیوِن تولیدکننده اصلی متانول باشد، در این صورت این ریسک وجود دارد که هر گونه صادرات به آمریکا بعنوان دریافت غیرمستقیم کالا از پکیوِن شناخته شود که نقض تحریمها خواهد بود حتی اگر این شرکت هیچ گاه پولی دریافت نکند.

وی اظهار داشت: شرکتهای صادرکننده متانول ونزوئلا به آمریکا باید از وزارت خزانه داری مجوز دریافت نمایند تا اجازه تجارت داشته باشند یا اقدامات دیگری انجام دهند تا مطمئن شوند پکیوِن فروشنده غیرمستقیم نیست.

بر اساس گزارش رویترز، متانول که در ونزوئلا از گاز طبیعی تولید می شود، در محصولات مختلف شامل بنزین، رنگ، موکت و پلاستیک یافت می شود. طبق آمار شرکت آی اچ اس مارکیت، واردات آمریکا در سال های اخیر فراتر از میزان صادراتش بوده است.
1400/08/28
22:28:16
5.0 / 5
62
تگهای خبر: تجاری , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web