زلزله FATF در بازار رمزارزها!

زلزله FATF در بازار رمزارزها!

ایزو وب: کارگروه ویژه اقدام مالی به زودی راهنمای بازنگری شده خود در مورد رمزارزها را منتشر خواهدنمود.


به گزارش ایزو وب به نقل از کوین تلگراف، کارگروه ویژه اقدام مالی به زودی راهنمای بازنگری شده خود در مورد رمزارزها را منتشر خواهدنمود. مارکوس پلیر- رئیس این کارگروه- با اعلان اینکه که در آخرین نشست FATF بخش بزرگی از گفت وگوها به رمزارزها اختصاص یافت اضافه کرد: این راهنما مبتنی بر سنجش ریسک دارایی های مجازی و سرمایه گذاری در آنها خواهد بود و هفته آتی منتشر می شود.
قبل از این شماری از کشورهای عضو گروه هفت همچون ژاپن خواهان ایجاد یک چارچوب قانونی بین المللی برای مقابله با پولشویی و تامین مالی کارهای مجرمانه و تروریستی بوسیله رمزارزها شده بودند. کارگروه FATF از سال ها پیش وظیفه نظارت و قانون گذاری در زمینه مقابله با پولشویی و ریسک مالی را دارد و از دو سال پیش بطور جدی مطالعه روی تکنولوژی های جدید مالی نظیر دیفای و ان اف تی را آغاز نموده بود.
بگفته پلیر، دستورالعمل آتی حاوی توضیحاتی در مورد اعمال استانداردهای این کارگروه بر روی رمزارزها با ارزش ثابت (استیبل کوین ها) نیز خواهد بود. وی گفت از تمامی کشورها انتظار دارد هر چه سریع تر استانداردهای FATF بر روی تراکنش های در رابطه با رمزارزها را بر روی سیستم داخلی خود اعمال کنند.
در پی انتشار این خبر بازار رمزارزها گرفتار ریزش شدیدی شده است چونکه انتظار می رود دولت ها و نهاهای بانکی به تدریج به سمت نظارت بیشتر بر روی معاملات این دسته از دارایی ها حرکت کنند.
سیان جونز- تحلیلگر بازارهای مالی در موسسه ایکس رگ- اظهار داشت: انتظار می رود راهنمای FATF بطور خاص به حوزه فناوری مالی غیرمتمرکز موسوم به دیفای ورود کند هرچند که ان اف تی ها نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. این دستورالعمل احیانا سختگیرانه و جامع بوده و هزینه بالایی را به این صنعت برای انطباق با آنها تحمیل خواهدنمود.
منبع:

1400/07/30
13:07:38
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web