روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای ۱۴ گروه شغلی

روش ثبت نام تسهیلات کرونایی برای ۱۴ گروه شغلی

اتاق اصناف ایران اعلام نمود: مهلت ثبت نام تسهیلات ۱۲ درصدی برای ۱۴ گروه شغلی و هم تالارداران تا آخر آذر ۱۴۰۰ تمدید گردید.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای از تمدید مهلت ثبت نام تسهیلات ۱۲ درصدی برای ۱۴ گروه شغلی و هم تالارداران اطلاع داد.
بر طبق این اطلاعیه و مصوبه کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، فعالان ۱۴ گروه از مشاغل شامل صنفی و غیر صنفی (شامل ۸۵۰ زیر رسته) که در ذیل به آن اشاره خواهد شد می توانند تا آخر آذر ۱۴۰۰ با رفتن به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام تسهیلات ۱۲ درصدی ثبت نام کنند.
فهرست گروه های شغلی مشمول این تسهیلات:
۱- مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، قهوه خانه ها و اغذیه فروشی ها
۲- مراکز در ارتباط با گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، میهمان پذیرها، میهمان سراها، مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدمات بین راهی، موزه ها و زائرسراها
۳- حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری شامل هوایی، جاده ای ریلی و دریایی
۴- حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری
۵- دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی
۶- تولید و توزیع پوشاک
۷- تولید و توزیع کیف و کفش
۸- مراکز توزیع آجیل خشکبار، قنادی بستنی و آبمیوه
۹- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی
۱۰- مراکز باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی
۱۱- مراکز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی
۱۲- آموزشگاه های رانندگی آرایشگاه ها سالن های زیبایی و گرمابه ها
۱۳- موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی و آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال می باشند
۱۴- واحدهای پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر مراکز تولید محصولات گل خانه ای سبزی و صیفی جات صادراتی و مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی
مهلت این ثبت نام پیشتر تا آخر شهریور بود که ۳ماه تمدید گردید.
بر این اساس به تعداد کارکنان واحدهای ثبت نام شده، شامل بیمه شده و بیمه نشده، ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان وام ۱۲ درصد، با باز پرداخت ۲۲ ماهه اقساط و ۲ ماه تنفس (مجموعا ۲۴ ماه) تعلق می گیرد.
تالارداران به جای سامانه کارا به اتحادیه رجوع کنند
اتاق اصناف ایران در این اطلاعیه اضافه کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا به پیشنهاد اتاق اصناف ایران و به باعث خسارت سنگین تالارداران طی ۱۹ ماهه انتشار کرونا و تعطیلی های مکرر این صنف، تسهیلات ویژه ای به تالارها و باغ- تالارها اختصاص داد که بر مبنای متراژ آنها تعیین و تایید خواهد شد.
تالارداران و دارندگان باغ- تالار با رفتن به اتحادیه مربوط در شهرستان خود ثبت نام اولیه را انجام خواهد داد و بعد از بازرسی اتحادیه، میزان تسهیلات از ۱۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان تعیین و لیست آنها توسط اتحادیه و اتاق شهرستان در سایت ایرانی ها اصناف ثبت خواهد شد.
بر اساس هماهنگی به عمل آمده توسط اتاق اصناف ایران، مهلت ارسال این لیست تا آخر مهر ۱۴۰۰ تمدید گردید، بنابراین آن دسته از اتحادیه هایی که لیست خویش را ارسال کرده اما تالار جامانده ای دارند، لازم است نسبت به ارسال لیست تکمیلی اقدام نمایند و آن دسته از شهرهایی که هنوز این لیست را ارسال نکرده اند ملزم هستند تا در مهلت داده شده، از راه اتاق اصناف شهرستان فایل فهرست تالارداران را مطابق نامه شماره ۷/۰۹/۶۱۷۷ مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۸ اتاق اصناف ایران در سامانه ایرانی ها اصناف بارگذاری کنند.
تسهیلات این دستورالعمل طی عقد مرابحه عام به صورت یک مرحله ای با نرخ ۱۲ درصد و اقساط ۲۲ ماهه پرداخت می شود. مدت دو ماه هم برای بازپرداخت قسط اول این تسهیلات بعد از دریافت آن، تنفس محاسبه و اعمال خواهد شد که مجموعاً دوره اقساط و تنفس ۲۴ ماه خواهد بود.

1400/06/20
21:00:41
5.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web