رونق بازار لوازم خانگی دست دوم زیر سایه گرانی ها

رونق بازار لوازم خانگی دست دوم زیر سایه گرانی ها

به گزارش ایزو وب رئیس اتحادیه سمساران و امانت فروشان از رونق بازار لوازم خانگی دست دوم به علت گرانی کالاهای نو اطلاع داد و اظهار داشت که بیشترین کالاهای دست دوم که خریداری می شوند، اول لوازم صوتی تصویری و یخچال و فریزر هستند و وسایل چوبی مثل مبلمان و سرویس خواب در اولویت های بعدی هستند.


داود عبدالهی فرد در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: به علت گرانی لوازم خانگی ایرانی و خارجی، گرایش مردم به خرید اثاثیه دست دوم از سمساری ها بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم به خرید محصولات دست دوم روی آورده اند، اظهار داشت: البته اثاثیه دست دوم هم به دنبال گرانی لوازم خانگی نو دستخوش تغییراتی شده و اقشار ضعیف جامعه نمی توانند، لوازم خانگی دست دوم را ارزان تهیه کنند.
به قول رئیس اتحادیه سمساران و امانت فروشان بیشترین کالاهای دست دوم که خریداری می شود، اول لوازم صوتی تصویری و یخچال و فریزر هستند و وسایل چوبی مثل مبلمان و سرویس خواب در اولویت های بعدی هستند.
عبداللهی فرد درباره صدمه های ناشی از کرونا به این صنف هم اظهار نمود: با انتشار کرونا و اعمال محدودیت ها، صنف سمساران هم متحمل صدمه های جدی شد، چون که با شیوع این ویروس، خانواده ها به علت ترس از مبتلا شدن به کرونا به ندرت اجازه ورود افراد غریبه به خانه خویش را می دهند.
البته به قول وی صدمه اصلی به این صنف به علت کرونا نبوده، بلکه به خاطر فعالیت اپلیکیشین های مجازی بوده که محور فعالیت شان در جهت خرید و فروش اجناس دسته دوم تعریف شده و فعالیت آنها سبب ریزش چشم گیر اعضای صنف سمساران شده است. اما افزایش تمایل مردم به کالاهای دست دوم به علت گرانی، نتوانسته صدمه های ناشی از کسب و کارهای مجازی را جبران کند.
منبع:

1400/06/18
10:13:36
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بازار , سرویس , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web