فتح یک کانال جدید توسط بورس

فتح یک کانال جدید توسط بورس

ایزو وب: با ادامه روند صعودی در بازار سرمایه، شاخص کل بورس توانست باردیگر وارد کانال یک میلیون و 500 هزار واحد شود و حتی از مرز یک میلیون و 550 هزار واحد نیز عبور کند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، معاملات بازار سهام در هفته ای که گذشت نشان میدهد که ارزش کل معاملات بورس در هفته جاری نسبت به هفته گذشته ۱۴۷ درصد رشد کرد و ۱۶۵ هزار و ۷۹۷ میلیاردریال به ۴۱۰ هزار و ۴۲ میلیاردریال رسید.
حجم کل معاملات این بازار نیز که هفته گذشته ۲۲ هزار و ۹۲۳ میلیون سهم بود با ۱۱۵ درصد رشد تا ۴۹ هزار و ۳۱۱ میلیون سهم در هفته جاری رسید.
هفته سبز بازارها
براین اساس بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله روندی صعودی داشتند؛ بطوریکه ارزش معاملات بازار اول سهام با ۱۴۶ درصد رشد از ۵۹ هزار و ۵۷۲ میلیاردریال در هفته گذشته به ۱۴۶ هزار و ۴۲۶ میلیاردریال در هفته جاری رسید.
حجم معاملات در این بازار نیز با رشدی ۱۶۲ درصدی از ۷۳۸۸ میلیون سهم به ۱۹ هزار و ۳۶۹ میلیون سهم رسید.
ارزش معاملات در بازار دوم سرمایه رشدی ۱۳۴ درصدی را تجربه نمود و از ۷۳ هزار و ۱۱۶ میلیاردریال به ۱۷ هزار و ۸۷۴ میلیاردریال رسید.
حجم معاملات در این بازار نیز صعودی بود و با ۸۷ درصد رشد از ۱۳ هزار و ۹۰۳ میلیون سهم در هفته گذشته به ۲۶ هزار و ۲۶ میلیون سهم در هفته جاری رسید.
آمارها در بازار بدهی نیز در هفته ای که گذشت صعودی بود بطوریکه ارزش معاملات دراین بازار رشدی ۲۲۵ درصدی را تجربه نمود و از ۳۳۴۲ میلیاردریال در هفته گذشته به ۱۰ هزار و ۸۷۴ میلیاردریال در هفته جاری رسید.
حجم معاملات در این بازار نیز با ۲۳۰ درصد رشد از سه میلیون برگه در هفته گذشته به ۱۱.۰۱ میلیون برگه در هفته جاری رسید.
ارزش معاملات در بازار مشتقه با رشدی ۱۰۵ درصدی نسبت به هفته گذشته از ۱۱۱ میلیاردریال تا ۲۲۸ میلیاردریال افزایش یافت.
این در حالیست که حجم معاملات در این بازار روندی نزولی داشت و با ۲۰ درصد کاهش از دو میلیون قرارداد به ۱.۹ میلیون قرارداد رسید.
ارزش معاملات در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله روندی صعودی داشت بطوریکه با ۱۷۵ درصد رشد از ۲۹ هزار و ۶۵۵ میلیاردریال تا ۸۱ هزار و ۶۴۰ میلیاردریال افزایش یافت.
حجم معاملات در این بازار نیز رشدی ۱۴۰ درصدی را تجربه نمود و از ۱۶۲۶ میلیون یونیت به ۳۹۰۴ میلیون یونیت در هفته جاری رسید.
ادامه صعود فاکتورهای بورسی
شاخص کل بورس با ۳.۳۵ درصد رشد نسبت به هفته گذشته ۵۰ هزار و ۱۹۷ واحد رشد کرد و از یک میلیون و ۴۹۹ هزار واحد در هفته گذشته به یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد در هفته جاری رسید.
شاخص کل با معیار هم وزن هم در هفته جاری نسبت به هفته گذشته ۲۷ هزار و ۹۸۱ واحد افزایش یافت و با ۶.۵۳ درصد از ۴۲۸ هزار و ۳۱۸ واحد در هفته گذشته به ۴۵۶ هزار و ۲۹۹ واحد در هفته جاری رسید.
منبع:

1400/06/04
18:39:59
5.0 / 5
198
تگهای خبر: بازار , بورس , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web