صادرات 21 هزار راس دام زنده از خوزستان

صادرات 21 هزار راس دام زنده از خوزستان

به گزارش ایزو وب، خوزستان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خوزستان از صادرات ۲۱ هزار راس دام سبک زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس اطلاع داد.عبدالامیر نیرومند در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به صادرات دام سبک زنده از مرزهای خوزستان اظهار نمود: از آغاز سال جاری ۲۱ هزار راس دام سبک زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر گردیده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ نوع دام سنگینی از استان خوزستان صادر نشده است، اضافه کرد: این ۲۱ هزار راس دام سبک از مبادی گمرک آبادان، شادگان و چذابه صادر گردیده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خوزستان اظهار داشت: صادرات دام متناسب با شرایط بازار داخل و همینطور قیمت دام در خارج از کشور صورت می گیرد و سهمیه مشخصی برای میزان صادرات دام وجود ندارد.

نیرومند اظهار داشت: بر مبنای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و با عنایت به انباشت دام در دامداری ها و همینطور به منظور تأمین نقدینگی دامداران، صادرات دام سبک زنده صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: کمیته ای تحت عنوان کمیته صادرات سازمان جهاد کشاورزی تشکیل شده است و با بررسی شرایط و شرایط بازار نسبت به صدور مجوز برای صادرات دام زنده اقدام می کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی خوزستان اظهار داشت: صادرات دام زنده علاوه بر این که به دامدار کمک می نماید تا از نظر شرایط اقتصادی وضعیتی مطلوب داشته باشد، در ارزآوری برای کشور هم بسیار موثر است.

منبع:

1401/08/29
13:33:27
5.0 / 5
232
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web