روسیه:

کشورهای اوپک پلاس تولید نفت خویش را می افزایند

کشورهای اوپک پلاس تولید نفت خویش را می افزایند

به گزارش ایزو وب روسیه اعلام نموده است که کشورهای اوپک پلاس تولید نفت خویش را ۶۴۸ هزار بشکه در روز در ماه آگوست افزایش خواهند داد.به گزارش ایزو وب به نقل از تاس، «الکساندر نواک»، معاون نخست وزیر روسیه در گفتگو با روسیا ۲۴ اعلام نمود که کشورهای اوپک پلاس تصمیم گرفتند به صورت مشترک تولید نفت خویش را در ماه آگوست ۶۴۸ هزار بشکه در روز بالا برند.
نواک اظهار داشت: تصمیماتی که امروز گرفته شد شامل افزایش تولید مشترک ۲۴ کشور ز در ماه آگوست است.
او افزود که روسیه تقریباً سطح تولید نفت خویش را بعد از کاهش در ماه مارس تا آوریل ۲۰۲۲ باردیگر احیا کرده است. این مقام روسی در این ارتباط اظهار داشت: تولید نفت ما در مقابل کاهش در ماه های مارس تا آوریل بهبود یافت و تقریباً به سطح فوریه و ژوئن رسیدیم. ما در آن زمان روزانه ۱۰.۲ میلیون بشکه تولید کردیم و سپس تولید نفت را به حدود ۹ میلیون بشکه در روز در ماه مارس تا آوریل کاهش دادیم و ما هم اکنون به صورت متوسط ۹.۹ میلیون بشکه در روز تولید نفت خام داریم.
معاون نخست وزیر روسیه همینطور اضافه کرد: روسیه قادر خواهد بود تولید نفت خویش را تا سطح سهمیه اوپک پلاس افزایش دهد. من مطمئن هستم که از بهبود سهمیه های عرضه شده به روسیه برای اطمینان از تعادل مجدد عرضه و تقاضا در فصل تابستان هم حمایت خواهیم کرد.
پیش از این، گروه «اوپک پلاس» با پیشبینی تحولات بازار نفت اعلام نموده بود که این گروه در ماه آگوست به سیاست تولید نفت پایبند است. خبرگزاری رویترز به نقل از ۵ منبع در اوپک پلاس اعلام نمود که این گروه برنامه های تولید نفت خویش را در نشست این ماه تغییر نخواهد داد. این گروه که شامل کشورهای اوپک و سایر تولیدکنندگان خارج از آن است، موافقت نمود تولید نفت خویش را در ماه جولای ۶۴۸ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

1401/04/11
15:33:38
5.0 / 5
148
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web