آغاز ثبت نام از جاماندگان یارانه

آغاز ثبت نام از جاماندگان یارانه

به گزارش ایزو وب سازمان هدفمندسازی یارانه ها، ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده را به صورت الکترونیکی شروع کرد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱، سازمان هدفمندسازی یارانه ها مکلف است ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه شامل افراد جدید و جامانده انجام دهد؛ پیشتر گفته شده بود که در خردادماه آغاز خواهد شد.
ثبت نام از جاماندگان یارانه سالهاست که به دولت در قانون بودجه تکلیف می شد ولی به مرحله اجرا نرسیده بود.
روش ثبت نام چگونه است؟
اما برای ثبت نام، سرپرستان خانوارهایی که تابحال از گرفتن یارانه جامانده اند و یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند، ابتدا برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد دستوری #کد ملی43857*4 را شماره گیری و سپس با رفتن به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام نمایند. متقاضیان برای ثبت نام، نیازی به رجوع حضوری به هیچ سازمانی را ندارند.
زمان ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده بر مبنای آخرین رقم سمت راست کد ملی در ایام سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برای اعداد زوج و همینطور روز های پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برای اعداد فرد از راه این درگاه است.
درصورتی که این متقاضیان به هر علتی موفق به انجام ثبت نام در ایام مورد اشاره نشوند، می توانند در روز شنبه ۳۱ اردیبهشت و یکشنبه ۱ خردادماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت نام خانوار خود اقدام نمایند.
باید توجه داشت که ثبت نام بعد از این تاریخ متوقف نخواهد شد و تاریخ جدید برای افرادی که در زمان مقرر موفق به ثبت نام نشوند، متعاقبا اعلام می شود.
برای ثبت نام در اختیار داشتن شماره همراه بنام سرپرست خانوار، کد ملی، کدپستی، تاریخ تولد و شماره شبا بانک در ارتباط با سرپرست خانوار ضروریست.
بدیهی است، بعد از ثبت نام کلیه اطلاعات سرپرستان جهت تعیین دهک به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می گردد که در صورت حائز شرایط بودن متقاضی، یارانه معوقه مطابق با دهک خانوار مربوطه از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
معترضین به دهک بندی اعلام شده و یا قطع یارانه اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ کماکان باید از راه آدرس اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خویش را ثبت و پیگیری کنند.
همینطور افرادی که در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بنا بر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت یارانه قرارگرفته اند، نیازی به ثبت نام مجدد یا رفتن به درگاه های اعلام شده ندارند.

منبع:

1401/02/27
11:49:46
5.0 / 5
226
تگهای خبر: بانك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web