معاون بنیاد مسكن اعلام كرد؛

معرفی 80 هزار متقاضی تسهیلات مسکن روستایی به بانک

معرفی 80 هزار متقاضی تسهیلات مسکن روستایی به بانک

به گزارش ایزو وب معاون بنیاد مسکن اظهار داشت: طبق تازه ترین آمار بیش از 80 هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی به بانک عرضه شدند و حدود 33 هزار نفر با بانک قرارداد بسته اند.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی درباب اقدامات آن بنیاد برای اجرای قانون جهش تولید مسکن، اظهار داشت: مقرر است تا بنیاد مسکن در اجرای قانون جهش تولید مسکن که سالانه راه اندازی یک میلیون واحد مسکونی را در دستور کار قرار می دهد در دو حوزه مسکن شهری با راه اندازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و در زمینه مسکن روستایی با بهسازی، نوسازی و راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، مشارکت داشته باشد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به این که راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی، مصوبه و تسهیلات دولتی را دارد و در حال انجام می باشد، اشاره کرد: برای این دسته از متقاضیان کار در حال انجام می باشد. طبق تازه ترین آمار بیش از ۸۰ هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی به بانک عرضه شدند و حدود ۳۳ هزار نفر با بانک قرارداد بسته اند.
سهرابی توضیح داد: برای ۲۰۰ هزار واحد مسکونی قانون جهش تولید مسکن در شهرها برنامه ریزی مناسبی انجام شده است. با سیاست های جدیدی که اندیشیده شده، امید است تا گره های طرح اقدام ملی مسکن، همچون پایین بودن سقف وام و بازپرداخت ۱۵ ساله آن برطرف شود. در همین خصوص، مقرر است، بازپرداخت تسهیلات ساخت در قانون جهش تولید مسکن به مدت ۲۰ سال افزایش یابد و سقف تسهیلات نیز در شهرهای مختلف جمعیتی مناسب سازی شود.
وی از ارائه تفاهم نامه پیشنهادی برای اجرای سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری در قالب قانون جهش تولید مسکن آگاهی داد و اشاره کرد: چنانچه تسهیلات ابلاغ شود، عملیات اجرائی ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری قانون جهش تولید مسکن تحت مسئولیت بنیاد اجرائی و عملیاتی خواهد شد.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباب افزایش سقف تسهیلات قانون جهش تولید مسکن به ۴۰۰ میلیون تومان، اعلام نمود: برمبنای پیشنهادی که از طرف وزارت راه و شهرسازی تنظیم شده است، در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان، کلانشهرها و شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استانها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان، تسهیلات پیشنهاد شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلاتی که برای راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری تحت مسئولیت بنیاد مسکن تعلق می گیرد ۳۰۰ میلیون تومان و بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.


منبع:

1400/07/25
23:38:27
5.0 / 5
220
تگهای خبر: بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web